Sonuç Ağırlığını Ayarla
Aşağıdaki genel puanlar, ağırlıklandırma sistemimiz kullanılarak hesaplanmıştır. Orijinal yayın, paylaşılmayan farklı bir puanlama metodolojisi kullanıyor olabileceğinden, bu sonuçlar yayınlanan sıralamalarından farklı olabilir. Farklı önceliklerin sonuçları nasıl etkilediğini incelemek için aşağıdaki ağırlıklandırmaları ayarlayabilirsiniz.
Test Sonuçları Verileri
İyi
Ortalamanın Altında
42
EN İYİ
Hücreler yeşilden (en iyi) kırmızıya (en kötü) doğru renk kodludur. Toplam Puan, tüm kategorilerin ağırlıklı toplamını yansıtır. ★ işareti, her testte en iyi lastiği gösterir.
| # | Lastik | Toplam Puan | Islak | Kar | ||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Frenleme M | % | Frenleme M | % | |||
| 1 | Bridgestone Blizzak LM005 | 98.7% | 32.1 | 100% | 28.1 | 97.2% |
| 2 | Dunlop Winter Sport 5 | 97.6% | 33.6 | 95.5% | 27.3 | 100% |
| 3 | Hankook Winter i cept RS2 | 96.4% | 33.4 | 96.1% | 28.2 | 96.8% |
| 4 | Continental WinterContact TS 870 | 96% | 34.2 | 93.9% | 27.7 | 98.6% |
| 5 | Firestone Winterhawk 4 | 95.6% | 33.5 | 95.8% | 28.6 | 95.5% |
| 6 | Goodyear UltraGrip 9 Plus | 94.9% | 35.2 | 91.2% | 27.5 | 99.3% |
| 7 | BFGoodrich gForce Winter 2 | 93.7% | 35.6 | 90.2% | 27.9 | 97.9% |
| 8 | Semperit Speed Grip 3 | 93.4% | 35.1 | 91.5% | 28.5 | 95.8% |
| 9 | Vredestein Wintrac | 93.2% | 33.5 | 95.8% | 30.3 | 90.1% |
| 10 | Laufenn I Fit Plus | 93.1% | 35.2 | 91.2% | 28.6 | 95.5% |
| 11 | Kleber Krisalp HP3 | 92.9% | 35.6 | 90.2% | 28.4 | 96.1% |
| 12 | Michelin Alpin 6 | 92.8% | 34.9 | 92% | 29.1 | 93.8% |
| 13 | Sava Eskimo HP2 | 92.3% | 36.5 | 88% | 28 | 97.5% |
| 14 | Uniroyal MS Plus 77 | 91.9% | 36.1 | 88.9% | 28.6 | 95.5% |
| 15 | Barum Polaris 5 | 91.6% | 36.1 | 88.9% | 28.8 | 94.8% |
| 16 | Nexen Winguard Snow G3 | 91.4% | 35.6 | 90.2% | 29.4 | 92.9% |
| 17 | Yokohama BluEarth Winter V906 | 91.3% | 35.9 | 89.4% | 29.2 | 93.5% |
| 18 | Fulda Kristall Control HP2 | 91% | 36.8 | 87.2% | 28.6 | 95.5% |
| 19 ▲1 | Nokian WR Snowproof | 90.5% | 36.5 | 88% | 29.2 | 93.5% |
| 20 ▼1 | Falken Eurowinter HS01 | 90.5% | 36.2 | 88.7% | 29.5 | 92.5% |
| 21 | Matador MP 92 Sibir Snow | 90.3% | 37.4 | 85.8% | 28.6 | 95.5% |
| 22 ▲2 | General Altimax Winter 3 | 89.9% | 37.7 | 85.2% | 28.6 | 95.5% |
| 23 ▲2 | Radar Dimax Alpine | 89.9% | 37.7 | 85.2% | 28.6 | 95.5% |
| 24 ▼2 | Cooper Weather Master SA2 Plus | 89.9% | 35.9 | 89.4% | 30.2 | 90.4% |
| 25 ▼2 | Avon WV7 | 89.8% | 36.4 | 88.2% | 29.8 | 91.6% |
| 26 | Tyfoon Eurosnow II | 89.7% | 37.7 | 85.2% | 28.7 | 95.1% |
| 27 | Pirelli Cinturato Winter | 89.5% | 37.3 | 86.1% | 29.2 | 93.5% |
| 28 | Giti GitiWinterW2 | 88.8% | 38 | 84.5% | 29.1 | 93.8% |
| 29 | Maxxis Premitra Snow WP6 | 88.8% | 38 | 84.5% | 29.1 | 93.8% |
| 30 | Apollo Alnac 4G Winter | 88.2% | 38 | 84.5% | 29.5 | 92.5% |
| 31 | Kumho Winter Craft WP51 | 88% | 37.8 | 84.9% | 29.8 | 91.6% |
| 32 | CST Medallion Winter WCP1 | 87.3% | 37.6 | 85.4% | 30.5 | 89.5% |
| 33 | Landsail Winter Lander | 82.2% | 35.3 | 90.9% | 37.9 | 72% |
| 34 | Mastersteel WINTER Plus W2 | 81.8% | 36.1 | 88.9% | 37.2 | 73.4% |
| 35 | Roadhog Winter Plus | 77.3% | 37.5 | 85.6% | 40.4 | 67.6% |
| 36 | Toyo Observe S 944 | 45.4% | 38.2 | 84% | ||
| 37 | Cordiant Snow Cross | 44.3% | 39.1 | 82.1% | ||
| 38 | Syron Everest 1 X | 43.4% | 39.9 | 80.5% | ||
| 39 | Goodride SW608 | 42.5% | 40.8 | 78.7% | ||
| 40 | Zeetex WH 1000 | 42.3% | 41 | 78.3% | ||
| 41 | Imperial Snowdragon HP | 42.2% | 41.1 | 78.1% | ||
| 42 | Tourador Winter Pro TS1 | 42.1% | 41.2 | 77.9% | ||
| 43 | Hifly Win Turi | 42% | 41.3 | 77.7% | ||
| 44 | Dmack Wintersafe | 40.5% | 42.8 | 75% | ||
| 45 ▲1 | Tristar Snowpower HP | 40.1% | 43.2 | 74.3% | ||
| 46 ▲1 | Sunny Wintermax NW 211 | 39.8% | 43.6 | 73.6% | ||
| 47 ▲1 | Premiorri Via Maggiore Z Plus | 39.3% | 44.1 | 72.8% | ||
| 48 ▲1 | Superia Bluewin UHP | 38.7% | 44.8 | 71.7% | ||
| 49 ▲1 | Petlas Snow Master W651 | 38.2% | 45.4 | 70.7% | ||
Daha fazlası için aşağı kaydırın
Islak
100%
Kar
97%
Ayrıntılı puanları görüntüle
Islak
Islak Frenleme
32.1 M
Kar
Kar Frenleme
28.1 M
Islak
96%
Kar
100%
Ayrıntılı puanları görüntüle
Islak
Islak Frenleme
33.6 M
Kar
Kar Frenleme
27.3 M
Islak
96%
Kar
97%
Ayrıntılı puanları görüntüle
Islak
Islak Frenleme
33.4 M
Kar
Kar Frenleme
28.2 M
Islak
94%
Kar
99%
Ayrıntılı puanları görüntüle
Islak
Islak Frenleme
34.2 M
Kar
Kar Frenleme
27.7 M
Islak
96%
Kar
96%
Ayrıntılı puanları görüntüle
Islak
Islak Frenleme
33.5 M
Kar
Kar Frenleme
28.6 M
Islak
91%
Kar
99%
Ayrıntılı puanları görüntüle
Islak
Islak Frenleme
35.2 M
Kar
Kar Frenleme
27.5 M
Islak
90%
Kar
98%
Ayrıntılı puanları görüntüle
Islak
Islak Frenleme
35.6 M
Kar
Kar Frenleme
27.9 M
Islak
92%
Kar
96%
Ayrıntılı puanları görüntüle
Islak
Islak Frenleme
35.1 M
Kar
Kar Frenleme
28.5 M
Islak
96%
Kar
90%
Ayrıntılı puanları görüntüle
Islak
Islak Frenleme
33.5 M
Kar
Kar Frenleme
30.3 M
Islak
91%
Kar
96%
Ayrıntılı puanları görüntüle
Islak
Islak Frenleme
35.2 M
Kar
Kar Frenleme
28.6 M
Islak
90%
Kar
96%
Ayrıntılı puanları görüntüle
Islak
Islak Frenleme
35.6 M
Kar
Kar Frenleme
28.4 M
Islak
92%
Kar
94%
Ayrıntılı puanları görüntüle
Islak
Islak Frenleme
34.9 M
Kar
Kar Frenleme
29.1 M
Islak
88%
Kar
98%
Ayrıntılı puanları görüntüle
Islak
Islak Frenleme
36.5 M
Kar
Kar Frenleme
28 M
Islak
89%
Kar
96%
Ayrıntılı puanları görüntüle
Islak
Islak Frenleme
36.1 M
Kar
Kar Frenleme
28.6 M
Islak
89%
Kar
95%
Ayrıntılı puanları görüntüle
Islak
Islak Frenleme
36.1 M
Kar
Kar Frenleme
28.8 M
Islak
90%
Kar
93%
Ayrıntılı puanları görüntüle
Islak
Islak Frenleme
35.6 M
Kar
Kar Frenleme
29.4 M
Islak
89%
Kar
94%
Ayrıntılı puanları görüntüle
Islak
Islak Frenleme
35.9 M
Kar
Kar Frenleme
29.2 M
Islak
87%
Kar
96%
Ayrıntılı puanları görüntüle
Islak
Islak Frenleme
36.8 M
Kar
Kar Frenleme
28.6 M
Islak
88%
Kar
94%
Ayrıntılı puanları görüntüle
Islak
Islak Frenleme
36.5 M
Kar
Kar Frenleme
29.2 M
Islak
89%
Kar
93%
Ayrıntılı puanları görüntüle
Islak
Islak Frenleme
36.2 M
Kar
Kar Frenleme
29.5 M
Islak
86%
Kar
96%
Ayrıntılı puanları görüntüle
Islak
Islak Frenleme
37.4 M
Kar
Kar Frenleme
28.6 M
Islak
85%
Kar
96%
Ayrıntılı puanları görüntüle
Islak
Islak Frenleme
37.7 M
Kar
Kar Frenleme
28.6 M
Islak
85%
Kar
96%
Ayrıntılı puanları görüntüle
Islak
Islak Frenleme
37.7 M
Kar
Kar Frenleme
28.6 M
Islak
89%
Kar
90%
Ayrıntılı puanları görüntüle
Islak
Islak Frenleme
35.9 M
Kar
Kar Frenleme
30.2 M
Islak
88%
Kar
92%
Ayrıntılı puanları görüntüle
Islak
Islak Frenleme
36.4 M
Kar
Kar Frenleme
29.8 M
Islak
85%
Kar
95%
Ayrıntılı puanları görüntüle
Islak
Islak Frenleme
37.7 M
Kar
Kar Frenleme
28.7 M
Islak
86%
Kar
94%
Ayrıntılı puanları görüntüle
Islak
Islak Frenleme
37.3 M
Kar
Kar Frenleme
29.2 M
Islak
85%
Kar
94%
Ayrıntılı puanları görüntüle
Islak
Islak Frenleme
38 M
Kar
Kar Frenleme
29.1 M
Islak
85%
Kar
94%
Ayrıntılı puanları görüntüle
Islak
Islak Frenleme
38 M
Kar
Kar Frenleme
29.1 M
Islak
85%
Kar
93%
Ayrıntılı puanları görüntüle
Islak
Islak Frenleme
38 M
Kar
Kar Frenleme
29.5 M
Islak
85%
Kar
92%
Ayrıntılı puanları görüntüle
Islak
Islak Frenleme
37.8 M
Kar
Kar Frenleme
29.8 M
Islak
85%
Kar
90%
Ayrıntılı puanları görüntüle
Islak
Islak Frenleme
37.6 M
Kar
Kar Frenleme
30.5 M
Islak
91%
Kar
72%
Ayrıntılı puanları görüntüle
Islak
Islak Frenleme
35.3 M
Kar
Kar Frenleme
37.9 M
Islak
89%
Kar
73%
Ayrıntılı puanları görüntüle
Islak
Islak Frenleme
36.1 M
Kar
Kar Frenleme
37.2 M
Islak
86%
Kar
68%
Ayrıntılı puanları görüntüle
Islak
Islak Frenleme
37.5 M
Kar
Kar Frenleme
40.4 M
Islak
74%
Ayrıntılı puanları görüntüle
Islak
Islak Frenleme
43.6 M
Islak
73%
Ayrıntılı puanları görüntüle
Islak
Islak Frenleme
44.1 M
Islak
71%
Ayrıntılı puanları görüntüle
Islak
Islak Frenleme
45.4 M
Her sürücünün öncelikleri aynı değildir. Sürüş tarzınıza en uygun kriterlere göre lastikleri yeniden sıralamak için yukarıdaki kategori ağırlıklarını ayarlayın.
Lastiklerin güçlü ve zayıf yönlerini hızlıca tespit etmenize yardımcı olmak için puanlar kırmızıdan (en zayıf) sarıya ve yeşile (en güçlü) doğru renk kodlarıyla gösterilmiştir.
Orijinal test sıralaması # sütununda gösterilmiştir. Oklar, özel ağırlıklandırmanız uygulandığında her lastiğin nasıl hareket ettiğini gösterir.
Tartışma