Kleber Quadraxer 3 vs Michelin CrossClimate 3
- TR Puanı
- 9,4/10
- Sürücüler diyor ki
- 86% · 32
- TR Puanı
- 9,5/10
- Sürücüler diyor ki
- 82% · 12
Her iki lastiği de deneyen 4 bağımsız testte CrossClimate 3 3 kez, Quadraxer 3 ise bir kez önde bitirdi. Quadraxer 3 düz hatta su tutunmasına %4,1 daha yüksek hızda direndi; CrossClimate 3 aşınma testlerinde %13,5 daha uzun dayandı.
Veriler güncellendi
Hangisini almalısınız?
Karda performans en önemli önceliğinizse Michelin CrossClimate 3'ü seçin. Suda kızaklamaya karşı dayanım ve kilometre başına düşük maliyet daha önemliyse Kleber Quadraxer 3'ü tercih edin; ancak iki lastiğin de ıslak zeminde sürekli olarak güçlü olmadığını göz önünde bulundurun.
Quadraxer 3 nerede daha güçlü
- Her iki kapsamlı testte düz çizgide ve virajlarda suda kızaklamaya karşı daha iyi sonuçlar.
- Özellikle 2026 kapsamlı testinde karda başarılı performans.
- Her iki kapsamlı testte kilometre başına daha düşük maliyet.
CrossClimate 3 nerede daha güçlü
- Her iki kapsamlı testte karda daha kısa fren mesafesi ve daha güçlü çekiş.
- Her iki kapsamlı testte daha düşük yuvarlanma direnci ve aşınma.
- Auto Bild'in 2026 kapsamlı testinde daha yüksek konfor puanı.
Sonuç
Michelin'in Auto Bild'in 2025 ve 2026 dört mevsim testlerindeki daha iyi genel sıralamalarını en net biçimde kar sonuçları destekliyor. 2025'te karda durma mesafesi Kleber'den yaklaşık %11, 2026'da ise yaklaşık %4 daha kısaydı; her iki testte de çekişi daha iyiydi. 2025'te test uzmanları, kar disiplinlerinin tamamında Michelin'i ilk sıraya koydu. Kleber de karda başarılıydı; özellikle 2026'da dört kar testinin tamamında dört mevsim lastikleri arasındaki grubun üst yarısında yer aldı. Ancak Michelin'in tekrarlanan bir üstünlüğü vardı. Michelin ayrıca her iki kapsamlı testte de daha düşük yuvarlanma direnci ve aşınma gösterdi. Öngörülen diş ömrü 2025'te belirgin biçimde daha uzundu; ancak 2026'da aşınma bakımından iki lastik neredeyse başa baştı.
Kleber'in ölçülen en istikrarlı avantajı suda kızaklamaya karşı dayanımıydı. Auto Bild'in 2025 kapsamlı testinde düz çizgide yaklaşık %7, virajlarda ise %13 daha iyi sonuç aldı; 2026'da farklar daha küçük olsa da her iki ölçümde önde kaldı. 2025'te kuru zeminde yaklaşık %3 daha kısa mesafede durdu; 2026'da kuru zeminde frenleme neredeyse aynıydı. Islak zeminde frenleme güvenilir bir tercih nedeni sunmuyor: Kleber 2025'te yaklaşık %2 daha kısa mesafede dururken, 2026'da Michelin az farkla daha kısaydı. Test uzmanları her iki lastiğe de ıslak yol performansı açısından düşük not verdi ve Kleber'in ıslak zeminde fren mesafesi 2026 kapsamlı testindeki dört mevsim lastikleri arasında en uzundu. Kleber'in kilometre başına maliyeti her iki yılda da daha düşüktü; fark 2025'te küçük, 2026'da ise çok daha büyüktü.
Düzenli olarak karla karşılaşan sürücüler için Michelin, sonuçlarla daha güçlü biçimde desteklenen tercih. 2026 testinde çok daha yüksek konfor puanı da ek bir avantaj. Kleber ise suda kızaklamaya karşı dayanım ve kullanım maliyetine daha fazla önem verirken yine de karda yeterli performans isteyenler için daha uygun bir seçenek. Sonuçların hiçbiri, iki lastikten birini ıslak yol koşullarında açık bir uzman olarak göstermiyor. Yalnızca frenlemeye odaklanan testler, genel sıralamaların neden açık ara bir üstünlük olarak yorumlanmaması gerektiğini gösteriyor: Kleber 2025 ön eleme testinde daha üst sıradayken, Michelin 2026'da yalnızca bir sıra öndeydi.
Maddeler, ortak testlerin ve sürücü değerlendirmelerinin bir analizidir; her disiplinde ölçülen galibiyetler aşağıdaki tablolardadır. İkisi çeliştiğinde rakamlar esas alınır.
Bir bakışta Quadraxer 3 vs CrossClimate 3
| Kategori | Quadraxer 3 | Fark | CrossClimate 3 |
|---|---|---|---|
| Kazanılan ortak testler4 ortak test | 1 | 3 | |
| Kuru6 ölçüm | 4 | Quadraxer 3 kuru zeminde %1,5 daha kısa mesafede durdu (4 test) | 2 |
| Islak12 ölçüm | 9 | Quadraxer 3 düz hatta su tutunmasına %4,1 daha yüksek hızda direndi (2 test) | 3 |
| Kar8 ölçüm | 0 | CrossClimate 3 karda %7,2 daha kısa mesafede durdu (2 test) | 8 |
| Konfor3 ölçüm | 1 | 2 | |
| Değer6 ölçüm | 0 | CrossClimate 3 aşınma testlerinde %13,5 daha uzun dayandı (2 test) | 6 |
| Tyre Reviews Puanıelimizdeki tüm testler ve değerlendirmeler | 9,4/10 | CrossClimate 3 önde (+0,1) | 9,5/10 |
| Sürücü puanı32 ve 12 değerlendirme | 86% | Quadraxer 3 önde (+4 puan) | 82% |
| Yeniden alırdısürücülerin oranı | 90% | Quadraxer 3 önde (+15 puan) | 75% |
| Fiyatfiyat belirten 2 testte | Daha ucuz | CrossClimate 3, 2 testin 2 tanesinde daha pahalıydı | +%20,5 |
| Üretilen ebatlarAB etiketi kayıtları | 72 | 28 ebat ikisinde de üretiliyor | 84 |
Galibiyetler, ortak testlerde her iki lastik için kaydedilen tüm ölçümleri sayar; onay işareti o satırda öndeki lastiği gösterir. Sürücülerin öznel puanları galibiyet olarak sayılır ancak her test kendi ölçeğini kullandığı için ortalamaları asla alınmaz.
2025 - 2026 arasında 4 testte karşı karşıya
Her satır, iki lastiğin de aynı araçta, aynı ebatta ve aynı gün denendiği yayımlanmış bir test. Çizgi testteki tüm lastikleri gösterir; kazanan soldadır.
| Test | Quadraxer 3 | Test alanı | CrossClimate 3 |
|---|---|---|---|
| 2026 Auto Bild Dört Mevsim Lastik Testi | 15 lastikten 7. | 15 lastikten 4. | |
| 2026 Dört Mevsim Lastik Fren Testi - 30 Set | 30 lastikten 13. | 30 lastikten 12. | |
| 2025 AutoBild All Season Lastik Testi | 15 lastikten 9. | 15 lastikten 7. | |
| 2025 Tüm Sezon 30 Lastik Fren Testi | 30 lastikten 8. | 30 lastikten 11. |
Performans profili
4 ortak testten 14 ölçüm; her lastik, her testteki daha iyi değerin yüzdesi olarak gösteriliyor.
Her birinin en çok öne geçtiği yerler
Quadraxer 3
CrossClimate 3
İki lastiğin değerlerini görmek için bir eksenin üzerine gelin veya dokunun.
Her testte iki değerden daha iyisi %100 sayılır, diğeri onun yüzdesi olarak gösterilir; yani 34,2 m karşısında 36 m fren mesafesi %95 eder. Her eksen, o ölçümü kaydeden ortak testlerin ortalamasıdır. Yalnızca tek bir ortak testte kaydedilen 3 ölçüm gösterilmiyor; tüm ölçümler aşağıdaki tablodadır.
Her birinin daha yüksek puan aldığı yerler
Quadraxer 3
CrossClimate 3
İki lastiğin değerlerini görmek için bir eksenin üzerine gelin veya dokunun.
Kategori puanları aynı sezon ve sınıftaki lastikler arasındaki yüzdelik dilimlerdir: 90, bu lastiğin elimizdeki tüm testler üzerinden ölçüldüğünde, yalnızca katıldığı testlerde değil, onların %90'ından daha iyi performans gösterdiği anlamına gelir.
Sürücülerin her birine daha yüksek puan verdiği yerler
Quadraxer 3
CrossClimate 3
İki lastiğin değerlerini görmek için bir eksenin üzerine gelin veya dokunun.
Sürücüler Quadraxer 3 modeline 32 yorumdan %86, CrossClimate 3 modeline 12 yorumdan %82 veriyor. Her eksen, sürücülerin 10 üzerinden puanladığı bir sorudur; değerlendirmeler yayından önce elle kontrol edilir.
Tüm ölçümler yan yana
Her iki lastiğin aynı testlerde elde ettiği değerlerin ortalamaları. Fark, her testin kendi farkının ortalamasıdır; böylece farklı otomobillerden ve yıllardan gelen değerler asla karıştırılmaz. Ölçümlerini görmek için bir disiplini, her testin değerini görmek için de bir ölçümü açın.
| Ölçüm | Quadraxer 3 | Fark | CrossClimate 3 | Galibiyet | ||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 38,9 | 1,5% | 39,5 | 4-0 | |||||||||||||||||
|
||||||||||||||||||||
| 97,25 | 1,4% | 98,55 | 0-2 | |||||||||||||||||
|
||||||||||||||||||||
| 47,3 | 0,7% | 47,65 | 2-2 | |||||||||||||||||
|
||||||||||||||||||||
| 69,6 | 0,2% | 69,45 | 1-1 | |||||||||||||||||
|
||||||||||||||||||||
| 11,91 | 0,5% | 11,96 | 2-0 | |||||||||||||||||
|
||||||||||||||||||||
| 75,61 | 4,1% | 72,66 | 2-0 | |||||||||||||||||
|
||||||||||||||||||||
| 2,93 | 8,6% | 2,71 | 2-0 | |||||||||||||||||
|
||||||||||||||||||||
| 26,05 | 7,2% | 24,2 | 0-2 | |||||||||||||||||
|
||||||||||||||||||||
| 2.410 | 3,8% | 2.503 | 0-2 | |||||||||||||||||
|
||||||||||||||||||||
| 53,95 | 1,5% | 54,75 | 0-2 | |||||||||||||||||
|
||||||||||||||||||||
| 3,72 | 3,8% | 3,86 | 0-1 | |||||||||||||||||
|
||||||||||||||||||||
| 2,4 | 2,1% | 2,45 | 0-1 | |||||||||||||||||
|
||||||||||||||||||||
| puanlandı | 33,3% | puanlandı | 0-1 | |||||||||||||||||
|
||||||||||||||||||||
| 71,65 | 0,1 dB | 71,55 | 1-1 | |||||||||||||||||
|
||||||||||||||||||||
| 54.375 | 13,5% | 61.250 | 0-2 | |||||||||||||||||
|
||||||||||||||||||||
| 7,97 | 2,2% | 7,8 | 0-2 | |||||||||||||||||
|
||||||||||||||||||||
| 570,5 | 7% | 518,5 | 0-2 | |||||||||||||||||
|
||||||||||||||||||||
Fren mesafeleri ve tur süreleri düşük olduğunda, hızlar, aşınma ve tutuş değerleri ise yüksek olduğunda daha iyidir. Bir testin değerleri kendine aittir: ebatlar, araçlar, zeminler ve sıcaklıklar testten teste değişir; buradaki ortalamaların yalnızca iki lastiğin birlikte katıldığı testlerden alınmasının sebebi budur. "Puanlandı" satırları sürücülerin öznel puanlarıdır: her test kendi ölçeğini kullandığı için yalnızca galibiyetler sayılır.
Ortak testlerin ötesindeki puanlar
Elimizdeki her testi ve yorumu tartan Tyre Reviews Puanında Quadraxer 3 10 üzerinden 9,4, CrossClimate 3 ise 9,5 alıyor.
| Quadraxer 3 | Kategori | CrossClimate 3 | ||
|---|---|---|---|---|
| 82 | Kuru | 78 | ||
| 68 | Islak | 66 | ||
| 79 | Konfor | 92 | ||
| 66 | Değer | 78 | ||
| 87 | Kar | 99 | ||
Kategori puanları aynı sezon ve sınıftaki lastikler arasındaki yüzdelik dilimlerdir: 90, bu lastiğin elimizdeki tüm testler üzerinden ölçüldüğünde, yalnızca katıldığı testlerde değil, onların %90'ından daha iyi performans gösterdiği anlamına gelir.
Sürücüler ne diyor
| Quadraxer 3 | Kategori | CrossClimate 3 | ||
|---|---|---|---|---|
| 8,6 | Kuru Zeminde Tutunma | 8,6 | ||
| 8,3 | Islak Zeminde Tutunma | 7,8 | ||
| 8,4 | Lastik Geri Bildirimi | 8 | ||
| 7,7 | Yol Tutuşu | 8,5 | ||
| 8,7 | Aşınma | 8,9 | ||
| 9,1 | Lastik konforu | 9 | ||
| 8,5 | Karlı Zeminde Tutunma | 8,4 | ||
| 8,1 | Buzlu Zeminde Tutunma | 6,8 | ||
Sürücüler Quadraxer 3 modeline 32 yorumdan %86, CrossClimate 3 modeline 12 yorumdan %82 veriyor. Yorumlar yayımlanmadan önce elle denetlenir; araç sahipliği doğrulanmaz.
Kleber Quadraxer 3
- 86%32 yorumdan
- 90%yeniden alırdı
- 683.878 kmyorum yazanların kat ettiği mesafe
Sahipler, Kleber Quadraxer 3'ü genel olarak yüksek bir şekilde değerlendiriyor (ortalama %85, kesinlikle olumsuz yorum yok), en sık düşük yol gürültüsü ve yumuşak, konforlu sürüşünü övüyorlar. Kış performansı da dikkat çekici, birçok kişi kar üzerinde güçlü çekiş ve güvenilir soğuk hava tutuşu bildirmekte, ayrıca genelde güvenli ıslak ve kuru tutuş ile desteklenmektedir. Ana dezavantaj, daha küçük ama belirgin bir grubun, lastiğin aşındıkça daha gürültülü hale geldiğini veya performans kaybettiğini belirtmesidir ve bazıları da yakıt ekonomisinde hafif bir düşüş olduğunu not etmektedir.
- Dört mevsim lastiği için yolda sessiz
- Güçlü kar çekişi ve kış güveni
- Konforlu, uyumlu sürüş
- Güven verici ıslak tutuş
- Aşındıkça tutuş kaybedebilir veya daha az tutarlı hissedebilir
- Biraz daha yüksek yuvarlanma direnci / yakıt kullanımı
- Yol gürültüsü bazıları için sorun olabilir (özellikle belirli hızlarda)
28 doğrulanmış yorumdan yapay zekâ ile özetlendi; yorumların kendisi lastik sayfasında.
Tüm 32 Quadraxer 3 yorumuCitroen C8'de 5 yıl, iyi dayanıyorlar, sürüş kalitesi veya aşınma hakkında hiçbir yorum yok. Vector 4 mevsim veya CrossClimate ile kolayca karşılaştırılabilir.
Michelin CrossClimate 3
- 82%12 yorumdan
- 75%yeniden alırdı
- 305.689 kmyorum yazanların kat ettiği mesafe
Dokuz incelemede, Michelin CrossClimate 3, olağanüstü konfor, düşük gürültü ve kuru ve ıslak koşullarda güçlü gerçek dünya tutuşuyla son derece yetenekli bir dört mevsim lastiği olarak geniş çapta övülmektedir. Sürücüler ayrıca etkileyici dayanıklılık/aşınma bildirmekte, birkaçı kış iklimlerinde ve hafif ile orta dereceli kar koşullarında güven verici bir performans ve güvenli bir sürüş sunmaktadır. Ana tekrarlayan sınırlama, buzda (ve daha yoğun kar koşullarında sınırda) tutuş ve öngörülebilirliktir; burada özel bir kış lastiği ile sürekli olarak eşleşemez ve biraz konfor odaklı hissedebilir, spor bir lastik yerine.
- Yüksek sürüş konforu
- Düşük yol gürültüsü/çoğu yüzeyde sessiz
- Güçlü ıslak yol performansı (tutunma ve aquaplaning direnci)
- Geniş sıcaklık aralıklarında iyi dört mevsim çok yönlülüğü
- Buz tutuşu sadece orta seviyede ve özel kış lastiklerinin gerisinde kalıyor
- Spor bir lastik değil (yumuşak his/yaz performans lastiklerinden daha az keskin)
- Daha yoğun kar koşullarında sınırda daha az güvenli hissedebilir
9 doğrulanmış yorumdan yapay zekâ ile özetlendi; yorumların kendisi lastik sayfasında.
Tüm 12 CrossClimate 3 yorumuBu incelemeyi okuyanlar, ıslak koşullarda kötü olduklarını bilmelidir. Michelin olduğu için harika olacaklarını düşündüm ama öyle değiller. Kuru havada iyiler ama ıslak havada tutuş kaybediyorlar ve çok kolay kayıyorlar. Güçlü bir arabam yok, sadece 120 beygir gücünde. Bu lastikleri bir daha almayacağım. Michelin'den daha iyi seçenekler var, en azından dört mevsim lastik segmentinde.
Ebatlar, AB etiketi ve model geçmişi
Her lastiğin AB etiket kayıtlarından: Quadraxer 3 modelinin 72 ebadı ve CrossClimate 3 modelinin 84 ebadı, bunların 28 tanesi her ikisinde de üretiliyor.
| Kategori | Quadraxer 3 | CrossClimate 3 |
|---|---|---|
| Mevsim | Dört mevsim | Dört mevsim |
| Üretilen ebatlar | 72 ebat, 14 - 20 inç | 84 ebat, 16 - 22 inç |
| İkisinde de üretilen | 28 ebat 195/55 R16195/60 R16205/55 R16205/60 R16205/40 R17205/45 R17205/50 R17205/55 R17215/40 R17215/45 R17215/50 R17215/55 R17ve 16 tane daha | |
| AB etiketi ıslak tutuş | B100% | B100% |
| AB etiketi yuvarlanma direnci | C67%D26%B7% | B63%C37%A1% |
| AB etiketi gürültü | 69-71 dB A74%B26% | 71-75 dB B100% |
| Ağır kar (3PMSF) ebatları | 121 ebattan 121 tanesi | 128 ebattan 128 tanesi |
| Piyasada olduğu tarih | 2022 | 2025 |
| Yerini aldığı model | Kleber Quadraxer 2 (2016) | Michelin CrossClimate 2 (2020) |
| Ödüller | - | Kazanan: Best All Season Tyres for SUVs (DriverReviews, 2026/27) |
| Ortak testlerdeki fiyat | Fiyat belirten 2 testin 2 tanesinde CrossClimate 3 daha pahalı lastikti, ortalama %20,5 farkla. Her test lastikleri o dönemde kendi pazarında fiyatladı; yalnızca fark karşılaştırılabilir. | |
Etiket sınıfları, her sınıfı taşıyan kayıtlı ebatların oranı olarak gösterilir; yani "B (%88), C (%12)" çoğu ebadın B olduğu anlamına gelir. Sınıflar ebada göre değişir; kendi ebadınızın etiketini kontrol edin.
Önceki nesil: Kleber Quadraxer 3 - Michelin CrossClimate 2 (10 ortak test)
Sonuçları okumak
Yukarıdaki test sonuçları ve sürücü yorumlarından yazıldı. Bu bir ölçüm değil, bir analizdir: tablolarla çeliştiği yerde tablolar doğrudur.
Dört Auto Bild testi, Kleber Quadraxer 3 ile Michelin CrossClimate 3'ü karşı karşıya getirdi: 2025 ve 2026 dört mevsim lastiği testleri ile aynı yıllardaki 30 lastikli fren testleri. Michelin, her iki kapsamlı testte de daha üst sırada yer aldı: 2025'te dokuzunculuğa karşı yedinci, 2026'da yedinciliğe karşı dördüncü oldu. Kleber 2025 fren testinde daha üst sırada yer alırken, Michelin 2026 fren testinde bir sıra öne geçti. Bu fren testlerinde, ilgili yılların kapsamlı testlerindeki aynı kuru ve ıslak zemin verileri kullanılıyor; dolayısıyla durma mesafeleri için bağımsız ek kanıt sunmuyorlar.
En belirgin fark karda ortaya çıkıyor. Kleber de karda iyi değerlendirmeler almış olsa da Michelin her iki kapsamlı testte daha kısa mesafede durdu, daha güçlü çekiş sundu ve daha iyi yol tutuş gösterdi. Kleber her iki yılda da suda kızaklamaya karşı daha başarılıydı ve kilometre başına maliyeti sürekli olarak daha düşüktü. Kuru zeminde frenleme 2026'da neredeyse eşit düzeydeydi; 2025'te ise Kleber'in üstünlüğü daha belirgindi. Islak zeminde frenleme üstünlüğü iki yıl arasında değiştiğinden, bu konuda hiçbir lastiğin istikrarlı bir avantajı yok.
Quadraxer 3 - CrossClimate 3: sorularınız
Kleber Quadraxer 3 mi Michelin CrossClimate 3 mi daha iyi lastik?
Her iki lastiği de deneyen 4 bağımsız testte Michelin CrossClimate 3 3 kez, Quadraxer 3 ise bir kez önde bitirdi. Elimizdeki her testi ve yorumu tartan Tyre Reviews Puanında Quadraxer 3 10 üzerinden 9,4, CrossClimate 3 ise 9,5 alıyor.
Islak zeminde hangisi daha iyi, Quadraxer 3 mi CrossClimate 3 mi?
Quadraxer 3, ortak testlerin kaydettiği 12 Islak ölçümünün 9 tanesinde önde gitti. 2 test genelinde ortalama olarak düz hatta su tutunmasına %4,1 daha yüksek hızda direndi.
Kuru zeminde hangisi daha iyi?
Quadraxer 3, ortak testlerin kaydettiği 6 Kuru ölçümünün 4 tanesinde önde gitti. 4 test genelinde ortalama olarak kuru zeminde %1,5 daha kısa mesafede durdu.
Karda hangisi daha iyi?
CrossClimate 3, ortak testlerin kaydettiği 8 Kar ölçümünün 8 tanesinde önde gitti. 2 test genelinde ortalama olarak karda %7,2 daha kısa mesafede durdu.
Hangisi daha uzun ömürlü ve daha ucuza kullanılıyor?
CrossClimate 3 aşınma testlerinde %13,5 daha uzun dayandı (2 test) ve %2,2 daha düşük yuvarlanma direncine sahipti (2 test). Sürücüler aşınmaya Quadraxer 3 için 8,7/10, CrossClimate 3 için 8,9/10 veriyor.
Hangisi daha sessiz ve konforlu?
Sürücüler konfora Quadraxer 3 için 9,1/10, CrossClimate 3 için 9/10 veriyor.
Sürücüler ne diyor?
Sürücüler Quadraxer 3 modeline 32 yorumdan %86, CrossClimate 3 modeline 12 yorumdan %82 veriyor. Quadraxer 3 sürücülerinin %90'i lastiği yeniden alırdı; CrossClimate 3 için bu oran %75.
Hangisi daha pahalı?
Fiyat belirten 2 testin 2 tanesinde CrossClimate 3 daha pahalı lastikti, ortalama %20,5 farkla. Fiyatlar testin o dönemdeki kendi pazarına ait.
Aynı ebatlarda bulunuyorlar mı?
Quadraxer 3 72 ebatta (14 - 20 inç), CrossClimate 3 ise 84 ebatta (16 - 22 inç) üretiliyor. 28 ebat ikisinde de mevcut. AB etiketinde Quadraxer 3 çoğu ebatta ıslak tutuşta B, yuvarlanma direncinde C sınıfında; CrossClimate 3 ise B ve B.
Hangisi daha yeni lastik?
CrossClimate 3 daha yeni tasarım: 2025 yılında piyasaya çıktı, Quadraxer 3 ise 2022 yılında. Quadraxer 3, Kleber Quadraxer 2 modelinin yerini aldı. CrossClimate 3, Michelin CrossClimate 2 modelinin yerini aldı.
Bu lastiklerle diğer karşılaştırmalar
Tüm karşılaştırmalar → Üç veya daha fazla lastiği karşılaştır →
Bunlardan birini mi kullanıyorsunuz?
Yorumunuz, bu sayfanın hiçbir testin sağlayamayacağı bölümü: lastik nasıl aşındı, nasıl yaşlandı, üçüncü yılında yağmurda nasıldı. Yaklaşık beş dakika sürüyor.
Quadraxer 3 için yorum yazın CrossClimate 3 için yorum yazın
Bu veriler nereden geliyor
Dereceler ve ölçümler yayımlanmış her testten aktarılır. Bir test burada yalnızca iki lastik de o testte yer aldığında sayılır; böylece her değer, karşılaştırıldığı değerle aynı araçta, aynı ebatta ve aynı gün kaydedilmiştir.
TR Puanı hakkında
Tyre Reviews Puanı, her lastiği elimizdeki tüm bağımsız test sonuçlarından ve doğrulanmış sürücü yorumlarından 10 üzerinden puanlar; böylece iki lastik, henüz aynı testte karşılaşmamış olsa bile karşılaştırılabilir.
Testleri kim yapıyor
Tyre Reviews testi olarak yayımlanan her test, 2007'den beri bağımsız olarak lastik test eden Jonathan Benson tarafından yapılır.

Tartışma