Goodyear EfficientGrip Performance 2 vs Kumho Ecsta HS52
- TR Puanı
- 9,0/10
- Sürücüler diyor ki
- 85% · 130
- TR Puanı
- 9,0/10
- Sürücüler diyor ki
- 82% · 30
Her iki lastiği de deneyen 8 bağımsız testte EfficientGrip Performance 2 4 kez, Ecsta HS52 ise 3 kez önde bitirdi, bir tanesi berabere. EfficientGrip Performance 2 aşınma testlerinde %36,2 daha uzun dayandı; Ecsta HS52 ıslak zeminde %3,5 daha kısa mesafede durdu.
Veriler güncellendi
Hangisini almalısınız?
Fren performansı en önemli önceliğinizse Kumho Ecsta HS52'yi seçin. Diş ömrüne, verimliliğe ve virajlarda suda kızaklamaya karşı dayanıklılığa daha fazla önem veriyorsanız Goodyear EfficientGrip Performance 2'yi seçin.
EfficientGrip Performance 2 nerede daha güçlü
- Aşınmanın ölçüldüğü beş ortak testin dördünde daha yüksek tahmini kilometre ömrü.
- Ölçüm yapılan altı testin tamamında virajda suda kızaklamaya karşı daha iyi dayanıklılık.
- Ölçüm bulunan her yerde daha düşük yakıt tüketimi veya yuvarlanma direnci.
Ecsta HS52 nerede daha güçlü
- Sekiz ortak sonucun yedisinde kuru zeminde daha kısa fren mesafesi.
- Karşılaştırmaların çoğunda, özellikle Auto Bild'in 2024 testinde ıslak zeminde daha kısa fren mesafesi.
- ADAC'nin 2024 testinde iyi ıslak zemin tutunması ve yol tutuşu.
Sonuç
Altı kapsamlı testin hiçbirinde iki lastikten biri tutunma konusunda tartışmasız bir üstünlüğe sahip değil. Kumho, karşılaştırmaların çoğunda kuru zeminde daha kısa fren mesafeleri sunuyor; ancak farklar genellikle küçük. Islak zeminde frenlemede de daha sık öne çıkıyor: Auto Bild'in 2024 yaz testinde yaklaşık %11 daha kısa mesafede dururken ADAC'nin 2024 ve 2026 testlerinde ıslak betonda belirgin biçimde daha kısa durma mesafeleri kaydediyor. Goodyear'ın ADAC'nin 2023 testinde ıslak zeminde daha kısa mesafede durması bu eğilimin alışılmadık bir istisnası. Tyre Reviews'ın 2023 testinde ıslak zemindeki fren mesafeleri neredeyse aynı; ancak Goodyear daha hızlı ve ıslak zeminde yol tutuşu açısından daha iyi puan alıyor.
Su derinliği ve işletme maliyetleri hesaba katıldığında Goodyear'ın avantajı daha belirgin. Virajda suda kızaklamanın ölçüldüğü altı testin tamamında daha dayanıklı; fark yaklaşık %3 ile %14 arasında. Aşınmanın ölçüldüğü beş testin dördünde tahmini kilometre ömrü belirgin biçimde daha yüksek. Ayrıca ölçüm bulunan her testte daha düşük yakıt tüketimi veya yuvarlanma direnci gösteriyor. ADAC'nin 2024 aşınma sonucu bir istisna: Kumho çok az farkla daha uzun ömürlü; aralarındaki fark %1'den az. Goodyear, ADAC'nin üç karşılaştırmasının tamamında da daha düşük aşınma kaydediyor. Düz çizgide suda kızaklama ölçümlerinde ise genellikle Kumho önde, ancak farklar sınırlı.
Genel sıralamalar bu farklı öncelikleri yansıtıyor. Goodyear, ADAC'nin 2023 ve Auto Bild'in 2022 yaz testlerinde birinci, ADAC'nin 2026 testinde ise üçüncü oluyor. Bu testte kilometre ömrü ve verimlilik, kuru zemindeki orta karar geri bildirimleri ve ıslak zemindeki bazı yol tutuşu zayıflıklarını telafi ediyor. Kumho, test uzmanlarının güvenli yol tutuşunu ve ıslak zemin tutunmasını övdüğü ADAC'nin 2024 testinde üçüncü sırada yer alıyor; ancak 2026'da kuru zeminde direksiyon tepkilerini daha az hassas, yakıt tüketimini ve aşınmasını ise daha olumsuz buldukları için dokuzuncu oluyor. Auto Bild'in 2024'teki tam testinde iki lastik de dördüncü sırayı paylaşıyor. Kısa fren mesafeleri en önemli önceliğinizse Kumho'yu; uzun ömür, verimlilik ve virajda suda kızaklamaya karşı dayanıklılık daha önemliyse Goodyear'ı seçin.
Maddeler, ortak testlerin ve sürücü değerlendirmelerinin bir analizidir; her disiplinde ölçülen galibiyetler aşağıdaki tablolardadır. İkisi çeliştiğinde rakamlar esas alınır.
Bir bakışta EfficientGrip Performance 2 vs Ecsta HS52
| Kategori | EfficientGrip Performance 2 | Fark | Ecsta HS52 |
|---|---|---|---|
| Kazanılan ortak testler8 ortak test | 4 | 1 eşit | 3 |
| Kuru12 ölçüm | 2 | Ecsta HS52 kuru zeminde %2 daha kısa mesafede durdu (8 test) | 10 |
| Islak30 ölçüm | 15 | İkisi arasında eşit. | 15 |
| Konfor7 ölçüm | 6 | EfficientGrip Performance 2 0,6 dB daha sessizdi (5 test) | 1 |
| Değer14 ölçüm | 13 | EfficientGrip Performance 2 aşınma testlerinde %36,2 daha uzun dayandı (5 test) | 1 |
| Tyre Reviews Puanıelimizdeki tüm testler ve değerlendirmeler | 9,0/10 | Eşit | 9,0/10 |
| Sürücü puanı130 ve 30 değerlendirme | 85% | EfficientGrip Performance 2 önde (+3 puan) | 82% |
| Yeniden alırdısürücülerin oranı | 81% | EfficientGrip Performance 2 önde (+6 puan) | 75% |
| Fiyatfiyat belirten 5 testte | +%34,1 | EfficientGrip Performance 2, 5 testin 5 tanesinde daha pahalıydı | Daha ucuz |
| Üretilen ebatlarAB etiketi kayıtları | 37 | 26 ebat ikisinde de üretiliyor | 54 |
Galibiyetler, ortak testlerde her iki lastik için kaydedilen tüm ölçümleri sayar; onay işareti o satırda öndeki lastiği gösterir. Sürücülerin öznel puanları galibiyet olarak sayılır ancak her test kendi ölçeğini kullandığı için ortalamaları asla alınmaz.
2022 - 2026 arasında 8 testte karşı karşıya
Her satır, iki lastiğin de aynı araçta, aynı ebatta ve aynı gün denendiği yayımlanmış bir test. Çizgi testteki tüm lastikleri gösterir; kazanan soldadır.
| Test | EfficientGrip Performance 2 | Test alanı | Ecsta HS52 |
|---|---|---|---|
| 2026 ADAC Yaz Lastiği Testi | 16 lastikten 3. | 16 lastikten 9. | |
| 2024 AutoBild Yaz Lastiği Testi | 20 lastikten 4. | 20 lastikten 4. | |
| 2024 ADAC Yaz Lastiği Testi | 16 lastikten 9. | 16 lastikten 3. | |
| 2024 Yaz Lastiği Pazarına Genel Bakış | 55 lastikten 13. | 55 lastikten 2. | |
| 2023 ADAC Yaz Lastiği Testi | 50 lastikten 1. | 50 lastikten 8. | |
| 2023 Tyre Reviews En İyi Yaz Lastikleri | 13 lastikten 4. | 13 lastikten 8. | |
| 2022 Auto Bild Yaz Lastiği Testi | 21 lastikten 1. | 21 lastikten 6. | |
| 2022 Yaz Lastiği Pazarına Genel Bakış | 50 lastikten 16. | 50 lastikten 3. |
Performans profili
8 ortak testten 13 ölçüm; her lastik, her testteki daha iyi değerin yüzdesi olarak gösteriliyor.
Her birinin en çok öne geçtiği yerler
EfficientGrip Performance 2
Ecsta HS52
İki lastiğin değerlerini görmek için bir eksenin üzerine gelin veya dokunun.
Her testte iki değerden daha iyisi %100 sayılır, diğeri onun yüzdesi olarak gösterilir; yani 34,2 m karşısında 36 m fren mesafesi %95 eder. Her eksen, o ölçümü kaydeden ortak testlerin ortalamasıdır. Ölçek 92% değerinde biter: daha içerideki bir nokta, içi boş olarak göbeğin kenarında durur. Yalnızca tek bir ortak testte kaydedilen 7 ölçüm gösterilmiyor; tüm ölçümler aşağıdaki tablodadır.
Her birinin daha yüksek puan aldığı yerler
EfficientGrip Performance 2
Ecsta HS52
İki lastiğin değerlerini görmek için bir eksenin üzerine gelin veya dokunun.
Kategori puanları aynı sezon ve sınıftaki lastikler arasındaki yüzdelik dilimlerdir: 90, bu lastiğin elimizdeki tüm testler üzerinden ölçüldüğünde, yalnızca katıldığı testlerde değil, onların %90'ından daha iyi performans gösterdiği anlamına gelir.
Sürücülerin her birine daha yüksek puan verdiği yerler
EfficientGrip Performance 2
Ecsta HS52
İki lastiğin değerlerini görmek için bir eksenin üzerine gelin veya dokunun.
Sürücüler EfficientGrip Performance 2 modeline 130 yorumdan %85, Ecsta HS52 modeline 30 yorumdan %82 veriyor. Her eksen, sürücülerin 10 üzerinden puanladığı bir sorudur; değerlendirmeler yayından önce elle kontrol edilir.
Tüm ölçümler yan yana
Her iki lastiğin aynı testlerde elde ettiği değerlerin ortalamaları. Fark, her testin kendi farkının ortalamasıdır; böylece farklı otomobillerden ve yıllardan gelen değerler asla karıştırılmaz. Ölçümlerini görmek için bir disiplini, her testin değerini görmek için de bir ölçümü açın.
| Ölçüm | EfficientGrip Performance 2 | Fark | Ecsta HS52 | Galibiyet | ||||||||||||||||||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 36,83 | 2% | 36,08 | 1-7 | |||||||||||||||||||||||||||||||||
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| 51,85 | 0,5% | 51,58 | 0-1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| 105,1 | 0,2% | 105,4 | 1-1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| puanlandı | 5,6% | puanlandı | 0-1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| 35,91 | 3,5% | 34,61 | 2-6 | |||||||||||||||||||||||||||||||||
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| 37,47 | 2,7% | 36,43 | 1-2 | |||||||||||||||||||||||||||||||||
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| 84,81 | 2,5% | 87 | 1-0 | |||||||||||||||||||||||||||||||||
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| 74,25 | 0,2% | 74,15 | 1-1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| puanlandı | 5,6% | puanlandı | 1-0 | |||||||||||||||||||||||||||||||||
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| 6,28 | 0,9% | 6,22 | 1-1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| 11,57 | 0,9% | 11,68 | 1-0 | |||||||||||||||||||||||||||||||||
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| 78,25 | 1,2% | 79,2 | 1-5 | |||||||||||||||||||||||||||||||||
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| 3,74 | 7,3% | 3,47 | 6-0 | |||||||||||||||||||||||||||||||||
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| puanlandı | 5,6% | puanlandı | 1-0 | |||||||||||||||||||||||||||||||||
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| 70,7 | 0,6 dB | 71,32 | 4-1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| 8,3 | 8,8% | 9,1 | 1-0 | |||||||||||||||||||||||||||||||||
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| 57.778 | 36,2% | 44.518 | 4-1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| 7,41 | 12,6% | 8,48 | 3-0 | |||||||||||||||||||||||||||||||||
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| 5,67 | 3,4% | 5,87 | 3-0 | |||||||||||||||||||||||||||||||||
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| 58,4 | 20,1% | 75,1 | 3-0 | |||||||||||||||||||||||||||||||||
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Fren mesafeleri ve tur süreleri düşük olduğunda, hızlar, aşınma ve tutuş değerleri ise yüksek olduğunda daha iyidir. Bir testin değerleri kendine aittir: ebatlar, araçlar, zeminler ve sıcaklıklar testten teste değişir; buradaki ortalamaların yalnızca iki lastiğin birlikte katıldığı testlerden alınmasının sebebi budur. "Puanlandı" satırları sürücülerin öznel puanlarıdır: her test kendi ölçeğini kullandığı için yalnızca galibiyetler sayılır.
Ortak testlerin ötesindeki puanlar
Elimizdeki her testi ve yorumu tartan Tyre Reviews Puanında EfficientGrip Performance 2 10 üzerinden 9, Ecsta HS52 ise 9 alıyor.
| EfficientGrip Performance 2 | Kategori | Ecsta HS52 | ||
|---|---|---|---|---|
| 75 | Kuru | 89 | ||
| 75 | Islak | 85 | ||
| 86 | Konfor | 21 | ||
| 92 | Değer | 65 | ||
Kategori puanları aynı sezon ve sınıftaki lastikler arasındaki yüzdelik dilimlerdir: 90, bu lastiğin elimizdeki tüm testler üzerinden ölçüldüğünde, yalnızca katıldığı testlerde değil, onların %90'ından daha iyi performans gösterdiği anlamına gelir.
Sürücüler ne diyor
| EfficientGrip Performance 2 | Kategori | Ecsta HS52 | ||
|---|---|---|---|---|
| 9 | Kuru Zeminde Tutunma | 9,1 | ||
| 8,6 | Islak Zeminde Tutunma | 8,1 | ||
| 8 | Lastik Geri Bildirimi | 8,6 | ||
| 8,4 | Yol Tutuşu | 8,3 | ||
| 9,1 | Aşınma | 7,8 | ||
| 8,5 | Lastik konforu | 7,1 | ||
Sürücüler EfficientGrip Performance 2 modeline 130 yorumdan %85, Ecsta HS52 modeline 30 yorumdan %82 veriyor. Yorumlar yayımlanmadan önce elle denetlenir; araç sahipliği doğrulanmaz.
Goodyear EfficientGrip Performance 2
- 85%130 yorumdan
- 81%yeniden alırdı
- 2.996.329 kmyorum yazanların kat ettiği mesafe
Sahipler, Goodyear EfficientGrip Performance 2'yi genellikle sessiz, çok konforlu bir tur lastiği olarak tanımlıyor ve bu, güçlü ortalama puan (81,1%) ve yüksek olumlu yorum payı (113'ten 90) ile yansıtılıyor. Yaklaşık her 10 sahibin 4'ü, özellikle diş ömrünü övüyor ve birçok kişi günlük yol kullanımı için güvenilir kuru ve ıslak tutuş rapor ediyor. Ana çekince, belirgin bir azınlığın (yaklaşık beşte biri) direksiyon hissini biraz belirsiz bulması ve daha küçük bir grubun yumuşak yanak veya yüksek hızda zaman zaman stabilite/geri bildirim sorunları belirtmesidir.
- Bir tur lastiği için düşük yol gürültüsü
- Bozuk yüzeyler ve çukurlar üzerinde konforlu, yumuşak bir sürüş
- Mükemmel diş ömrü ve yavaş aşınma oranı
- Güvenli, güvenilir bir his ile güçlü kuru tutuş
- Belirsiz veya daha az doğrudan direksiyon hissi
- Yumuşak yanaklar, köşelerde daha fazla hareket etmeye neden olabilir veya belirsiz hissedilebilir
- Islak frenleme bazı sürücüler için hayal kırıklığı yaratabilir
113 doğrulanmış yorumdan yapay zekâ ile özetlendi; yorumların kendisi lastik sayfasında.
Tüm 130 EfficientGrip Performance 2 yorumuGoodyear Efficientgrip Performance 2'ler mükemmeldir. O kadar çok seviyorum ki iki arabada üçüncü takımıma geçtim. Yakıt verimliliğimi önemli ölçüde artırdılar, aşınmaya karşı dirençliydiler ve hava ne olursa olsun güven verici bir tutuş sağladılar. Bu setle 40.000 milin üzerinde yol aldım ve sadece bir hizalama gerektirdiği için omuz aşınmasından dolayı değiştirdim. Aksi takdirde, şüphesiz 50.000 milin üzerinde dayanırlardı! Bütçe lastiği değiller ama sık sık değiştirmek zorunda kalmadığınız için ek satın alma maliyetini hızla geri kazanıyorsunuz ve yakıttan tasarruf ediyorsunuz.
Kumho Ecsta HS52
- 82%30 yorumdan
- 75%yeniden alırdı
- 487.144 kmyorum yazanların kat ettiği mesafe
Çoğu sahip, Kumho Ecsta HS52'yi yüksek puanla değerlendiriyor, güçlü kuru tutuşunu ve kendinden emin, doğrudan kuru yol tutuşunu övüyor ve birçok kişi bunun mükemmel bir fiyat/performans sunduğunu düşünüyor. Gürültü seviyeleri genellikle düşük olarak tanımlanıyor ve ıslak tutuş genellikle güven verici olarak kabul ediliyor, ancak küçük bir azınlık, sınırda ıslak yolda daha az güvenli hissedebileceğini bildiriyor. Dayanıklılık geri bildirimleri karışıktır: birçok kişi iyi kilometre alırken, her yedi sahibinden biri düzensiz veya anormal aşınma bildiriyor ve benzer bir oran, beklenenden daha hızlı aşınma bildiriyor.
- Güçlü kuru tutuş ile bolca güven
- Doğrudan, öngörülebilir kuru yol tutuşu
- Performans için mükemmel fiyat/performans
- Bir tur yaz lastiği için genellikle düşük yol gürültüsü
- Düzensiz veya anormal aşınma desenleri raporları
- Bazı sahiplerin daha hızlı aşınma gördüğü karışık diş ömrü
- Kötü yüzeylerde tümseklerde biraz sert hissedebilir
23 doğrulanmış yorumdan yapay zekâ ile özetlendi; yorumların kendisi lastik sayfasında.
Tüm 30 Ecsta HS52 yorumuYolculuklar ve otoyol kullanımı için güzel, konforlu ve sessiz bir lastik. Ama bence hem kuru hem de ıslak zeminde zirve tutuşunu eksik buluyorum. Tutuşunu oldukça aniden kaybediyor. Ama sınırdan uzak bir şekilde sürüyorsanız, gerçekten güzel bir lastik.
Ebatlar, AB etiketi ve model geçmişi
Her lastiğin AB etiket kayıtlarından: EfficientGrip Performance 2 modelinin 37 ebadı ve Ecsta HS52 modelinin 54 ebadı, bunların 26 tanesi her ikisinde de üretiliyor.
| Kategori | EfficientGrip Performance 2 | Ecsta HS52 |
|---|---|---|
| Mevsim | Yaz | Yaz |
| Üretilen ebatlar | 37 ebat, 15 - 21 inç | 54 ebat, 14 - 20 inç |
| İkisinde de üretilen | 26 ebat 185/65 R15195/65 R15185/50 R16195/50 R16195/55 R16195/60 R16205/55 R16205/60 R16215/45 R16215/55 R16215/60 R16205/50 R17ve 14 tane daha | |
| AB etiketi ıslak tutuş | A88%B12% | A80%B20% |
| AB etiketi yuvarlanma direnci | A53%B34%C13% | C58%D16%A14%B12% |
| AB etiketi gürültü | 67-71 dB B52%A48% | 68-72 dB B97%A3% |
| Yerini aldığı model | Goodyear EfficientGrip Performance (2021) | Kumho Ecsta HS51 |
| Ödüller | Şiddetle tavsiye edilir: Best Tyres for Large Family Cars (DriverReviews, 2026/27) Övgüye değer: Best Tyres for Family Cars (DriverReviews, 2024/25) Kazanan: Summer Tyre of the Year (WhatTyre, 2022) | - |
| Ortak testlerdeki fiyat | Fiyat belirten 5 testin 5 tanesinde EfficientGrip Performance 2 daha pahalı lastikti, ortalama %34,1 farkla. Her test lastikleri o dönemde kendi pazarında fiyatladı; yalnızca fark karşılaştırılabilir. | |
Etiket sınıfları, her sınıfı taşıyan kayıtlı ebatların oranı olarak gösterilir; yani "B (%88), C (%12)" çoğu ebadın B olduğu anlamına gelir. Sınıflar ebada göre değişir; kendi ebadınızın etiketini kontrol edin.
Sonuçları okumak
Yukarıdaki test sonuçları ve sürücü yorumlarından yazıldı. Bu bir ölçüm değil, bir analizdir: tablolarla çeliştiği yerde tablolar doğrudur.
Sekiz ortak test sonucu Goodyear EfficientGrip Performance 2 ile Kumho Ecsta HS52'yi karşılaştırıyor: ADAC'nin 2023, 2024 ve 2026 yaz testleri, Auto Bild'in 2022 ve 2024 yaz testleri ile bunlara karşılık gelen pazar değerlendirmeleri ve Tyre Reviews'ın 2023 yaz tur lastiği testi. Goodyear dört sonuçta, Kumho üç sonuçta daha üst sırada yer alırken Auto Bild'in 2024'teki tam testinde berabere kalıyorlar. İki pazar değerlendirmesi, lastik performansının tüm yönleri yerine frenlemeyi değerlendiriyor.
Kumho genellikle daha kısa mesafede duruyor; özellikle kuru zeminde. Auto Bild'in 2024 testinde ıslak zeminde frenleme avantajı da belirgin. Goodyear virajda suda kızaklamaya karşı tutarlı biçimde daha başarılı; ayrıca genellikle daha uzun ömürlü ve daha az yakıt tüketiyor ya da daha düşük yuvarlanma direnci gösteriyor. Genel sıralamalar değişkenlik gösteriyor: ADAC'nin 2024 testinde Kumho üçüncü, Goodyear dokuzuncu olurken ADAC'nin 2026 testinde Goodyear üçüncü, Kumho dokuzuncu oluyor.
EfficientGrip Performance 2 - Ecsta HS52: sorularınız
Goodyear EfficientGrip Performance 2 mi Kumho Ecsta HS52 mi daha iyi lastik?
Her iki lastiği de deneyen 8 bağımsız testte Goodyear EfficientGrip Performance 2 4 kez, Ecsta HS52 ise 3 kez önde bitirdi, bir tanesi berabere. Elimizdeki her testi ve yorumu tartan Tyre Reviews Puanında EfficientGrip Performance 2 10 üzerinden 9, Ecsta HS52 ise 9 alıyor.
Islak zeminde hangisi daha iyi, EfficientGrip Performance 2 mi Ecsta HS52 mi?
Ortak testlerde Islak ölçümleri EfficientGrip Performance 2 ile Ecsta HS52 arasında 15-15 bölünüyor.
Kuru zeminde hangisi daha iyi?
Ecsta HS52, ortak testlerin kaydettiği 12 Kuru ölçümünün 10 tanesinde önde gitti. 8 test genelinde ortalama olarak kuru zeminde %2 daha kısa mesafede durdu.
Hangisi daha uzun ömürlü ve daha ucuza kullanılıyor?
EfficientGrip Performance 2 aşınma testlerinde %36,2 daha uzun dayandı (5 test), %12,6 daha düşük yuvarlanma direncine sahipti (3 test), %3,4 daha az yakıt tüketti (3 test) ve aşınma testinde %20,1 daha az kauçuk kaybetti (3 test). Sürücüler aşınmaya EfficientGrip Performance 2 için 9,1/10, Ecsta HS52 için 7,8/10 veriyor.
Hangisi daha sessiz ve konforlu?
EfficientGrip Performance 2 0,6 dB daha sessizdi (5 test). Sürücüler konfora EfficientGrip Performance 2 için 8,5/10, Ecsta HS52 için 7,1/10 veriyor.
Sürücüler ne diyor?
Sürücüler EfficientGrip Performance 2 modeline 130 yorumdan %85, Ecsta HS52 modeline 30 yorumdan %82 veriyor. EfficientGrip Performance 2 sürücülerinin %81'i lastiği yeniden alırdı; Ecsta HS52 için bu oran %75.
Hangisi daha pahalı?
Fiyat belirten 5 testin 5 tanesinde EfficientGrip Performance 2 daha pahalı lastikti, ortalama %34,1 farkla. Fiyatlar testin o dönemdeki kendi pazarına ait.
Aynı ebatlarda bulunuyorlar mı?
EfficientGrip Performance 2 37 ebatta (15 - 21 inç), Ecsta HS52 ise 54 ebatta (14 - 20 inç) üretiliyor. 26 ebat ikisinde de mevcut. AB etiketinde EfficientGrip Performance 2 çoğu ebatta ıslak tutuşta A, yuvarlanma direncinde A sınıfında; Ecsta HS52 ise A ve C.
Bu lastiklerle diğer karşılaştırmalar
Tüm karşılaştırmalar → Üç veya daha fazla lastiği karşılaştır →
Bunlardan birini mi kullanıyorsunuz?
Yorumunuz, bu sayfanın hiçbir testin sağlayamayacağı bölümü: lastik nasıl aşındı, nasıl yaşlandı, üçüncü yılında yağmurda nasıldı. Yaklaşık beş dakika sürüyor.
EfficientGrip Performance 2 için yorum yazın Ecsta HS52 için yorum yazın
Bu veriler nereden geliyor
Dereceler ve ölçümler yayımlanmış her testten aktarılır. Bir test burada yalnızca iki lastik de o testte yer aldığında sayılır; böylece her değer, karşılaştırıldığı değerle aynı araçta, aynı ebatta ve aynı gün kaydedilmiştir.
TR Puanı hakkında
Tyre Reviews Puanı, her lastiği elimizdeki tüm bağımsız test sonuçlarından ve doğrulanmış sürücü yorumlarından 10 üzerinden puanlar; böylece iki lastik, henüz aynı testte karşılaşmamış olsa bile karşılaştırılabilir.
Testleri kim yapıyor
Tyre Reviews testi olarak yayımlanan her test, 2007'den beri bağımsız olarak lastik test eden Jonathan Benson tarafından yapılır.

Tartışma