Continental WinterContact TS 870 P vs Kumho WinterCraft WP52+
- TR Puanı
- 9,3/10
- Sürücüler diyor ki
- 85% · 33
- TR Puanı
- 9,3/10
- Sürücüler diyor ki
- 91% · 6
Her iki lastiği de deneyen 3 bağımsız testte WinterContact TS 870 P 2 kez, WinterCraft WP52+ ise bir kez önde bitirdi. WinterContact TS 870 P ıslak zeminde %4,5 daha kısa mesafede durdu.
Veriler güncellendi
Hangisini almalısınız?
Kuru zemindeki istikrarlı yol tutuşu, virajda suda kızaklamaya karşı üstünlüğü ve 2026'daki daha güçlü genel sonuçları için Continental'i seçin. Kilometre başına ölçülen daha düşük maliyet ve 2025'teki güçlü ıslak zemin performansı daha önemliyse Kumho'yu seçin; ancak 2026'da ıslak zemin sonuçlarının tersine döndüğünü göz önünde bulundurun.
WinterContact TS 870 P nerede daha güçlü
- Her iki kapsamlı Auto Bild testinde de virajda suda kızaklama performansı daha iyi
- Her iki kapsamlı Auto Bild testinde de kuru zemin yol tutuşu daha hızlı
- Her iki kapsamlı testte de karda daha kısa fren mesafesi ve daha yüksek konfor puanları
WinterCraft WP52+ nerede daha güçlü
- Auto Bild'in 2025 testinde ıslak zeminde daha kısa fren mesafesi ve daha hızlı yol tutuş
- Auto Bild'in 2026 kapsamlı testinde kuru zeminde daha kısa fren mesafesi
- Her iki kapsamlı Auto Bild testinde de kilometre başına daha düşük maliyet
Sonuç
Ortak Auto Bild testlerinin üçünden ikisinde genel sıralamada Continental öne çıkıyor: 2026 fren testinde Kumho onuncu olurken Continental ikinci, 2026 kapsamlı kış lastiği testinde ise Continental ortak birinciliği alırken Kumho ortak sekizinciliği aldı. Auto Bild'in 2025 kış lastiği testinde sıralama tersine döndü; Kumho üçüncü, Continental yedinci oldu. İki kapsamlı test farklı ebatlarda yapıldığından, bu tersine dönüş basit bir sıralama sayımından daha önemlidir: İki lastikten hiçbiri her iki testte de aynı genel üstünlüğü koruyamadı.
Continental'in en istikrarlı üstünlükleri virajda suda kızaklama direncinde (2026'da yaklaşık %11, 2025'te %13 daha iyi) ve kuru zemin yol tutuşunda görülüyor; iki kapsamlı testte de daha hızlıydı. Her iki ebatta da karda biraz daha kısa mesafede durdu, ancak yaklaşık %1 ila %2'lik farklar dar. Islak zemin performansı ise çok daha az tutarlıydı. 2026'daki iki testte Kumho'dan yaklaşık %10 daha kısa mesafede fren yaptı ve kapsamlı testte ıslak zemin yol tutuş parkurunu daha hızlı tamamladı. 2025'te ise Kumho yaklaşık %6 daha kısa mesafede fren yaptı ve ıslak zeminde yaklaşık %2 daha hızlı yol tuttu. Continental'in o yıl ıslak zeminde frenleme ve yol tutuş sonuçlarının görece zayıf kalması, 2026'daki güçlü performansından farklıydı.
Kumho'nun da güçlü bir konumu var. Islak zemindeki iyi sonuçları ve karda yol tutuş performansıyla 2025'te genel sıralamada önde yer aldı; 2026 kapsamlı testinde kuru zeminde daha kısa fren mesafesi kaydetti. Ayrıca kilometre başına maliyeti 2025 kapsamlı testinde yaklaşık %26, 2026'da ise %36 daha düşüktü. Tahmini aşınma sürekli olarak Kumho'dan yana değildi: 2025'te Continental yaklaşık %5 daha uzun ömürlü olurken 2026'da Kumho yaklaşık %7 daha uzun ömürlü oldu. Kuru zemin yol tutuşuna, virajlarda suda kızaklamaya karşı dirence ve 2026'daki daha güçlü ıslak zemin sonuçlarına öncelik veren sürücüler için Continental daha uygun. 2025'teki ıslak zemin performansına ve ölçülen daha düşük kullanım maliyetine daha fazla önem veren, buna karşılık Kumho'nun 2026'daki ıslak zemin ve kar sonuçlarının daha az rekabetçi olduğunu kabul eden sürücüler için Kumho daha uygun.
Maddeler, ortak testlerin ve sürücü değerlendirmelerinin bir analizidir; her disiplinde ölçülen galibiyetler aşağıdaki tablolardadır. İkisi çeliştiğinde rakamlar esas alınır.
Bir bakışta WinterContact TS 870 P vs WinterCraft WP52+
| Kategori | WinterContact TS 870 P | Fark | WinterCraft WP52+ |
|---|---|---|---|
| Kazanılan ortak testler3 ortak test | 2 | 1 | |
| Kuru4 ölçüm | 3 | WinterContact TS 870 P kuru yol tutuş parkurunda %1,3 daha yüksek ortalama hız tutturdu (2 test) | 1 |
| Islak11 ölçüm | 8 | WinterContact TS 870 P ıslak zeminde %4,5 daha kısa mesafede durdu (3 test) | 3 |
| Kar9 ölçüm | 8 | WinterContact TS 870 P karda %1,5 daha kısa mesafede durdu (3 test) | 1 |
| Konfor4 ölçüm | 3 | 1 | |
| Değer4 ölçüm | 2 | İkisi arasında eşit. | 2 |
| Tyre Reviews Puanıelimizdeki tüm testler ve değerlendirmeler | 9,3/10 | Eşit | 9,3/10 |
| Sürücü puanı33 ve 6 değerlendirme | 85% | WinterCraft WP52+ önde (+6 puan) | 91% |
| Yeniden alırdısürücülerin oranı | 83% | WinterCraft WP52+ önde (+17 puan) | 100% |
| Fiyatfiyat belirten 2 testte | +%44,5 | WinterContact TS 870 P, 2 testin 2 tanesinde daha pahalıydı | Daha ucuz |
| Üretilen ebatlarAB etiketi kayıtları | 123 | 63 ebat ikisinde de üretiliyor | 115 |
Galibiyetler, ortak testlerde her iki lastik için kaydedilen tüm ölçümleri sayar; onay işareti o satırda öndeki lastiği gösterir. Sürücülerin öznel puanları galibiyet olarak sayılır ancak her test kendi ölçeğini kullandığı için ortalamaları asla alınmaz.
2025 - 2026 arasında 3 testte karşı karşıya
Her satır, iki lastiğin de aynı araçta, aynı ebatta ve aynı gün denendiği yayımlanmış bir test. Çizgi testteki tüm lastikleri gösterir; kazanan soldadır.
| Test | WinterContact TS 870 P | Test alanı | WinterCraft WP52+ |
|---|---|---|---|
| 2026 Auto Bild Kış Lastiği Testi | 20 lastikten 1. | 20 lastikten 8. | |
| 2026 Kış Lastiği Fren Testi - 50 Set | 50 lastikten 2. | 50 lastikten 10. | |
| 2025 Autobild Kış Lastiği Testi | 20 lastikten 7. | 20 lastikten 3. |
Performans profili
3 ortak testten 15 ölçüm; her lastik, her testteki daha iyi değerin yüzdesi olarak gösteriliyor.
Her birinin en çok öne geçtiği yerler
WinterContact TS 870 P
WinterCraft WP52+
İki lastiğin değerlerini görmek için bir eksenin üzerine gelin veya dokunun.
Her testte iki değerden daha iyisi %100 sayılır, diğeri onun yüzdesi olarak gösterilir; yani 34,2 m karşısında 36 m fren mesafesi %95 eder. Her eksen, o ölçümü kaydeden ortak testlerin ortalamasıdır. Ölçek 96% değerinde biter: daha içerideki bir nokta, içi boş olarak göbeğin kenarında durur.
Her birinin daha yüksek puan aldığı yerler
WinterContact TS 870 P
WinterCraft WP52+
İki lastiğin değerlerini görmek için bir eksenin üzerine gelin veya dokunun.
Kategori puanları aynı sezon ve sınıftaki lastikler arasındaki yüzdelik dilimlerdir: 90, bu lastiğin elimizdeki tüm testler üzerinden ölçüldüğünde, yalnızca katıldığı testlerde değil, onların %90'ından daha iyi performans gösterdiği anlamına gelir.
Sürücülerin her birine daha yüksek puan verdiği yerler
WinterContact TS 870 P
WinterCraft WP52+
İki lastiğin değerlerini görmek için bir eksenin üzerine gelin veya dokunun.
Sürücüler WinterContact TS 870 P modeline 33 yorumdan %85, WinterCraft WP52+ modeline 6 yorumdan %91 veriyor. Her eksen, sürücülerin 10 üzerinden puanladığı bir sorudur; değerlendirmeler yayından önce elle kontrol edilir.
Tüm ölçümler yan yana
Her iki lastiğin aynı testlerde elde ettiği değerlerin ortalamaları. Fark, her testin kendi farkının ortalamasıdır; böylece farklı otomobillerden ve yıllardan gelen değerler asla karıştırılmaz. Ölçümlerini görmek için bir disiplini, her testin değerini görmek için de bir ölçümü açın.
| Ölçüm | WinterContact TS 870 P | Fark | WinterCraft WP52+ | Galibiyet | ||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 43,95 | 1,4% | 43,35 | 1-1 | |||||||||||||
|
||||||||||||||||
| 114,1 | 1,3% | 112,7 | 2-0 | |||||||||||||
|
||||||||||||||||
| 47,5 | 4,5% | 49,5 | 2-1 | |||||||||||||
|
||||||||||||||||
| 81,75 | 1,4% | 80,7 | 1-1 | |||||||||||||
|
||||||||||||||||
| 12,37 | 1,3% | 12,53 | 1-1 | |||||||||||||
|
||||||||||||||||
| 84,4 | 2,1% | 82,55 | 2-0 | |||||||||||||
|
||||||||||||||||
| 2,67 | 11,7% | 2,39 | 2-0 | |||||||||||||
|
||||||||||||||||
| 28,87 | 1,5% | 29,3 | 3-0 | |||||||||||||
|
||||||||||||||||
| 3.902 | 1,9% | 3.821 | 2-0 | |||||||||||||
|
||||||||||||||||
| 58,05 | 0,2% | 57,95 | 1-1 | |||||||||||||
|
||||||||||||||||
| 3,2 | 1,6% | 3,15 | 2-0 | |||||||||||||
|
||||||||||||||||
| puanlandı | 10,7% | puanlandı | 2-0 | |||||||||||||
|
||||||||||||||||
| 69 | 0,2 dB | 69,2 | 1-1 | |||||||||||||
|
||||||||||||||||
| 47.720 | 1,1% | 48.335 | 1-1 | |||||||||||||
|
||||||||||||||||
| 8,11 | 1,3% | 8,24 | 1-1 | |||||||||||||
|
||||||||||||||||
Fren mesafeleri ve tur süreleri düşük olduğunda, hızlar, aşınma ve tutuş değerleri ise yüksek olduğunda daha iyidir. Bir testin değerleri kendine aittir: ebatlar, araçlar, zeminler ve sıcaklıklar testten teste değişir; buradaki ortalamaların yalnızca iki lastiğin birlikte katıldığı testlerden alınmasının sebebi budur. "Puanlandı" satırları sürücülerin öznel puanlarıdır: her test kendi ölçeğini kullandığı için yalnızca galibiyetler sayılır.
Ortak testlerin ötesindeki puanlar
Elimizdeki her testi ve yorumu tartan Tyre Reviews Puanında WinterContact TS 870 P 10 üzerinden 9,3, WinterCraft WP52+ ise 9,3 alıyor.
| WinterContact TS 870 P | Kategori | WinterCraft WP52+ | ||
|---|---|---|---|---|
| 94 | Kuru | 92 | ||
| 92 | Islak | 88 | ||
| 77 | Konfor | 46 | ||
| 76 | Değer | 79 | ||
| 73 | Kar | 68 | ||
| 30 | Buz | 35 | ||
Kategori puanları aynı sezon ve sınıftaki lastikler arasındaki yüzdelik dilimlerdir: 90, bu lastiğin elimizdeki tüm testler üzerinden ölçüldüğünde, yalnızca katıldığı testlerde değil, onların %90'ından daha iyi performans gösterdiği anlamına gelir.
Sürücüler ne diyor
| WinterContact TS 870 P | Kategori | WinterCraft WP52+ | ||
|---|---|---|---|---|
| 8,6 | Kuru Zeminde Tutunma | 9,3 | ||
| 9 | Islak Zeminde Tutunma | 9,3 | ||
| 8,1 | Lastik Geri Bildirimi | 9 | ||
| 8,7 | Yol Tutuşu | 9 | ||
| 8,7 | Aşınma | 8,3 | ||
| 8,9 | Lastik konforu | 8,8 | ||
| 8,7 | Karlı Zeminde Tutunma | 9,3 | ||
| 7,8 | Buzlu Zeminde Tutunma | 8,4 | ||
Sürücüler WinterContact TS 870 P modeline 33 yorumdan %85, WinterCraft WP52+ modeline 6 yorumdan %91 veriyor. Yorumlar yayımlanmadan önce elle denetlenir; araç sahipliği doğrulanmaz.
Continental WinterContact TS 870 P
- 85%33 yorumdan
- 83%yeniden alırdı
- 474.272 kmyorum yazanların kat ettiği mesafe
26 sahip incelemesi ile ortalama %85,8 puana sahip Continental WinterContact TS 870 P, hem ıslak hem de kuru zeminlerde güçlü, güven verici tutuşu ile en çok övülen lastiklerden biridir ve genellikle dikkate değer derecede sessiz, konforlu bir sürüş ile eşleştirilmiştir. Birçok sahip, kış lastiği için iyi bir dayanıklılık rapor ederken, birkaç kişi de önemli bir kilometre sonrasında sağlıklı bir diş derinliği kaldığını belirtmektedir. Kış performansı genel olarak yeterli olarak değerlendirilmektedir, ancak anlamlı bir azınlık (bunu belirtenlerin yaklaşık beşte biri) kar tutuşunun yetersiz olduğunu bulmuş ve buz tutuşu ile direksiyon hissi konusunda görüşler bölünmüştür; az sayıda kişi ayrıca sıcaklıklar yükseldiğinde daha yumuşak hissedebileceğini belirtmektedir.
- Islak zeminlerde güçlü tutuş ve güvenli ıslak viraj alma
- Kuru zeminlerde güvenli çekiş ile güçlü tutuş
- Yolda dikkate değer derecede sessiz
- Konforlu, esnek sürüş kalitesi
- Bazı sürücüler için kar tutuşu beklenenden daha zayıf
- Buz tutuşu koşullara bağlı olarak tutarsız
- Direksiyon hissi en keskin değil
26 doğrulanmış yorumdan yapay zekâ ile özetlendi; yorumların kendisi lastik sayfasında.
Tüm 33 WinterContact TS 870 P yorumuKışın lastikleri kullandım, ama kar ve buzdan yoksun yollarda, bu yüzden bu konuda yorum yapamam. Ancak, bana çok güvenli bir his verdiler, ama sürüş tarzım ve ihtiyaçlarım için çok sportif olduklarını söylemeliyim. Araba satın alma kararımda büyük bir sorumluluk taşıyorlar, çünkü çok konforlu, sessizler ve arabanın hem kuru hem de ıslak yolda çok sağlam ve tepkisel hissettirmesini sağlıyorlar.
Ancak bir şikayet var, kesinlikle hiçbir jant koruması yok, bu yüzden tekerleklerimdeki tüm çizikler için onları suçluyorum. Saygın bir markadan bu sınıftaki bir lastikten daha fazlasını beklerdim ve dürüst olmak gerekirse, bu benim onları bir daha almamam için yeterince güçlü bir neden (tek neden olmasa da). Diğer her açıdan harikalar, hatta yaz lastikleriyle aynı yakıt tüketimine sahipler.
Kumho WinterCraft WP52+
- 91%6 yorumdan
- 100%yeniden alırdı
- 65.190 kmyorum yazanların kat ettiği mesafe
Sürücüler, Kumho WinterCraft WP52 plus'ın fiyatına göre etkileyici bir kış performansı sunduğunu, özellikle ıslak koşullarda güvenli tutuş ve sağlam yol tutuşu için tekrar tekrar övgüler aldığını bildiriyor. İncelemeler, bazı premium veya run-flat alternatiflerine kıyasla düşük yol gürültüsü ve belirgin şekilde iyileşmiş sürüş konforunu sürekli olarak vurguluyor ve birçok kullanıcı premium bir his ve mükemmel bir değer tanımlıyor. İncelemelerde tekrar eden herhangi bir performans dezavantajı bildirilmedi.
- Güçlü ıslak tutuş ve su tahliyesi
- Soğuk/kış koşullarında güvenli sürüş ve çekiş
- Düşük yol gürültüsü / sessiz sürüş
- İyi sürüş konforu
5 doğrulanmış yorumdan yapay zekâ ile özetlendi; yorumların kendisi lastik sayfasında.
Tüm 6 WinterCraft WP52+ yorumuTestlere bakıp aldım. Premium lastiklere yakın performans sunarken aynı zamanda fiyat olarak çok uygundu. Zaten bu lastiği tercih etmemin sebebi bu. Eğer bulunduğunuz yerde aşırı kış şartları yoksa bu lastiği tercih edebilirsiniz. Kış şartları kötüyse fiyatı yine uygun olduğu için Barum tercih edilebilir belki.
Ebatlar, AB etiketi ve model geçmişi
Her lastiğin AB etiket kayıtlarından: WinterContact TS 870 P modelinin 123 ebadı ve WinterCraft WP52+ modelinin 115 ebadı, bunların 63 tanesi her ikisinde de üretiliyor.
| Kategori | WinterContact TS 870 P | WinterCraft WP52+ |
|---|---|---|
| Mevsim | Kış | Kış |
| Üretilen ebatlar | 123 ebat, 16 - 23 inç | 115 ebat, 13 - 21 inç |
| İkisinde de üretilen | 63 ebat 205/60 R16215/60 R16215/65 R16225/55 R16225/60 R16235/60 R16205/45 R17205/50 R17205/55 R17205/60 R17215/50 R17215/55 R17ve 51 tane daha | |
| AB etiketi ıslak tutuş | B99%C1% | B82%A18% |
| AB etiketi yuvarlanma direnci | C61%B37%D1% | C65%D32%B2%E1% |
| AB etiketi gürültü | 70-75 dB B100% | 70-73 dB B100% |
| Ağır kar (3PMSF) ebatları | 223 ebattan 223 tanesi | 211 ebattan 209 tanesi |
| Piyasada olduğu tarih | - | 2025 |
| Yerini aldığı model | Continental WinterContact TS 860 S (2017) | - |
| Yerini alan model | Continental WinterContact 8 S | - |
| Ödüller | Şiddetle tavsiye edilir: Best Winter SUV Tyre (DriverReviews, 2025/26) Kazanan: Best Winter SUV Tyres (DriverReviews, 2024/25) Kazanan: Winter Tyre of the Year (WhatTyre, 2024) | Kazanan: Winter Touring Tyre of the Year (WhatTyre, 2026/27) |
| Ortak testlerdeki fiyat | Fiyat belirten 2 testin 2 tanesinde WinterContact TS 870 P daha pahalı lastikti, ortalama %44,5 farkla. Her test lastikleri o dönemde kendi pazarında fiyatladı; yalnızca fark karşılaştırılabilir. | |
Etiket sınıfları, her sınıfı taşıyan kayıtlı ebatların oranı olarak gösterilir; yani "B (%88), C (%12)" çoğu ebadın B olduğu anlamına gelir. Sınıflar ebada göre değişir; kendi ebadınızın etiketini kontrol edin.
Sonuçları okumak
Yukarıdaki test sonuçları ve sürücü yorumlarından yazıldı. Bu bir ölçüm değil, bir analizdir: tablolarla çeliştiği yerde tablolar doğrudur.
Üç bağımsız Auto Bild testi, Continental WinterContact TS 870 P ile Kumho WinterCraft WP52+ modelini karşılaştırdı: 2025 kış lastiği testi, 2026 kış lastiği fren testi ve 2026 kış lastiği testi. Continental, 2026'daki iki testte de önde yer aldı ve kapsamlı testte birinciliği paylaştı. 2025'te ise Kumho öne geçerek üçüncü, Continental yedinci oldu.
En belirgin fark ıslak zeminde frenlemede görülüyor, ancak üstünlük yön değiştiriyor. Continental, 2026'daki iki testte de yaklaşık %10 daha kısa mesafede dururken Kumho, Auto Bild'in 2025 testinde yaklaşık %6 daha kısa mesafede durdu. 2025'teki bu sonuç, 2026'daki performanslarının alışılmadık bir tersine dönüşüdür; Kumho'nun ıslak zemin performansını göz ardı etmek için bir neden değildir.
Continental, virajda suda kızaklama direnci ve kuru zemin yol tutuşu açısından sürekli daha güçlüydü. Her iki ebatta da karda frenleme avantajı küçüktü. Kumho, iki kapsamlı testte kilometre başına daha düşük maliyet sundu; ancak iki yılda da tahmini aşınma konusunda lider olan tek bir lastik yoktu.
WinterContact TS 870 P - WinterCraft WP52+: sorularınız
Continental WinterContact TS 870 P mi Kumho WinterCraft WP52+ mi daha iyi lastik?
Her iki lastiği de deneyen 3 bağımsız testte Continental WinterContact TS 870 P 2 kez, WinterCraft WP52+ ise bir kez önde bitirdi. Elimizdeki her testi ve yorumu tartan Tyre Reviews Puanında WinterContact TS 870 P 10 üzerinden 9,3, WinterCraft WP52+ ise 9,3 alıyor.
Islak zeminde hangisi daha iyi, WinterContact TS 870 P mi WinterCraft WP52+ mi?
WinterContact TS 870 P, ortak testlerin kaydettiği 11 Islak ölçümünün 8 tanesinde önde gitti. 3 test genelinde ortalama olarak ıslak zeminde %4,5 daha kısa mesafede durdu.
Kuru zeminde hangisi daha iyi?
WinterContact TS 870 P, ortak testlerin kaydettiği 4 Kuru ölçümünün 3 tanesinde önde gitti. 2 test genelinde ortalama olarak kuru yol tutuş parkurunda %1,3 daha yüksek ortalama hız tutturdu.
Karda hangisi daha iyi?
WinterContact TS 870 P, ortak testlerin kaydettiği 9 Kar ölçümünün 8 tanesinde önde gitti. 3 test genelinde ortalama olarak karda %1,5 daha kısa mesafede durdu.
Hangisi daha sessiz ve konforlu?
Sürücüler konfora WinterContact TS 870 P için 8,9/10, WinterCraft WP52+ için 8,8/10 veriyor.
Sürücüler ne diyor?
Sürücüler WinterContact TS 870 P modeline 33 yorumdan %85, WinterCraft WP52+ modeline 6 yorumdan %91 veriyor. WinterContact TS 870 P sürücülerinin %83'i lastiği yeniden alırdı; WinterCraft WP52+ için bu oran %100.
Hangisi daha pahalı?
Fiyat belirten 2 testin 2 tanesinde WinterContact TS 870 P daha pahalı lastikti, ortalama %44,5 farkla. Fiyatlar testin o dönemdeki kendi pazarına ait.
Aynı ebatlarda bulunuyorlar mı?
WinterContact TS 870 P 123 ebatta (16 - 23 inç), WinterCraft WP52+ ise 115 ebatta (13 - 21 inç) üretiliyor. 63 ebat ikisinde de mevcut. AB etiketinde WinterContact TS 870 P çoğu ebatta ıslak tutuşta B, yuvarlanma direncinde C sınıfında; WinterCraft WP52+ ise B ve C.
Bu lastiklerle diğer karşılaştırmalar
Tüm karşılaştırmalar → Üç veya daha fazla lastiği karşılaştır →
Bunlardan birini mi kullanıyorsunuz?
Yorumunuz, bu sayfanın hiçbir testin sağlayamayacağı bölümü: lastik nasıl aşındı, nasıl yaşlandı, üçüncü yılında yağmurda nasıldı. Yaklaşık beş dakika sürüyor.
WinterContact TS 870 P için yorum yazın WinterCraft WP52+ için yorum yazın
Bu veriler nereden geliyor
Dereceler ve ölçümler yayımlanmış her testten aktarılır. Bir test burada yalnızca iki lastik de o testte yer aldığında sayılır; böylece her değer, karşılaştırıldığı değerle aynı araçta, aynı ebatta ve aynı gün kaydedilmiştir.
TR Puanı hakkında
Tyre Reviews Puanı, her lastiği elimizdeki tüm bağımsız test sonuçlarından ve doğrulanmış sürücü yorumlarından 10 üzerinden puanlar; böylece iki lastik, henüz aynı testte karşılaşmamış olsa bile karşılaştırılabilir.
Testleri kim yapıyor
Tyre Reviews testi olarak yayımlanan her test, 2007'den beri bağımsız olarak lastik test eden Jonathan Benson tarafından yapılır.

Tartışma