Goodyear Vector 4Seasons Gen 3 vs Toyo Celsius AS2
- TR Puanı
- 9,4/10
- Sürücüler diyor ki
- 82% · 81
- TR Puanı
- 8,1/10
- Sürücüler diyor ki
- 82% · 6
Her iki lastiği de deneyen 10 bağımsız testte Vector 4Seasons Gen 3 10 kez, Celsius AS2 ise hiç önde bitirdi. Vector 4Seasons Gen 3 ıslak zeminde %7,7 daha kısa mesafede durdu; Celsius AS2 %3,6 daha düşük yuvarlanma direncine sahipti.
Veriler güncellendi
Hangisini almalısınız?
Karma veya zorlu iklimler, güvenliğe öncelik veren sürücüler ve güvenilir ıslak/kar performansı için Goodyear Vector 4Seasons Gen 3'ü tercih edin. Daha ılıman bölgeler, yüksek kilometre/paylaşımlı araç kullanımı ve üstün ıslak/kış yol tutuşundan ziyade düşük sahip olma maliyeti ve verimliliği önceliklendiren sürücüler için Toyo Celsius AS2'yi tercih edin.
Vector 4Seasons Gen 3 nerede daha güçlü
- Hemen hemen tüm testlerde sınıfının en iyi ıslak frenleme ve ıslak yol tutuşu
- Daha güçlü kış kabiliyeti: daha kısa kar/buz frenlemesi ve daha yüksek kar çekişi
- İyi konfor ve düşük gürültü ile dengeli, hassas kullanım
Celsius AS2 nerede daha güçlü
- Çoğu testte daha düşük yuvarlanma direnci ve daha iyi yakıt ekonomisi
- Yüksek tahmini kilometre ve güçlü değer/fiyatlandırma
- Kararlı kuru yol tutuşu ve zaman zaman daha kısa kuru frenleme
Sonuç
Her türlü hava koşulunda güvenliği ve sağlam yol tutuşunu önceliklendiriyorsanız, Vector 4Seasons Gen 3 daha güçlü, daha dengeli bir performans sergiliyor. Paylaşılan tüm sonuçlarda ıslak frenlemeyi süpürdü ve tekrar tekrar daha kısa kar duruşları ve daha yüksek kar çekişi elde etti; bu da gerçek dünyadaki yağmurda, sulu karda ve soğukta daha fazla marja dönüşüyor. Tek tekrarlayan kusuru, sınıfının en iyisine kıyasla ortalama ila uzun kuru frenleme, ancak kuru yol tutuşu dengesi genellikle mükemmel. Celsius AS2, ikna edici bir değer sunuyor: daha düşük fiyat, daha düşük yuvarlanma direnci ve genellikle daha iyi tahmini kilometre. Ancak, daha zayıf ıslak ve kış tutuşu - birçok testte yaklaşık %4-12 daha uzun ıslak duruşlar ve belirgin şekilde daha düşük kar çekişi - daha ılıman iklimler ve ölçülü sürüş için daha uygun olduğu anlamına geliyor. Kısacası: Karma havalarda performans ve güvenlik için Goodyear; zorlu koşulların nadir olduğu yerlerde bütçe, uzun ömür ve verimlilik için Toyo.
Maddeler, ortak testlerin ve sürücü değerlendirmelerinin bir analizidir; her disiplinde ölçülen galibiyetler aşağıdaki tablolardadır. İkisi çeliştiğinde rakamlar esas alınır.
Bir bakışta Vector 4Seasons Gen 3 vs Celsius AS2
| Kategori | Vector 4Seasons Gen 3 | Fark | Celsius AS2 |
|---|---|---|---|
| Kazanılan ortak testler10 ortak test | 10 | 0 | |
| Kuru17 ölçüm | 6 | Celsius AS2 kuru zeminde %2,2 daha kısa mesafede durdu (10 test) | 9 |
| Islak36 ölçüm | 30 | Vector 4Seasons Gen 3 ıslak zeminde %7,7 daha kısa mesafede durdu (10 test) | 5 |
| Kar25 ölçüm | 24 | Vector 4Seasons Gen 3 karda %5,3 daha kısa mesafede durdu (7 test) | 1 |
| Buz1 ölçüm | 1 | 0 | |
| Konfor10 ölçüm | 8 | 1 | |
| Değer17 ölçüm | 6 | Celsius AS2 %3,6 daha düşük yuvarlanma direncine sahipti (6 test) | 11 |
| Tyre Reviews Puanıelimizdeki tüm testler ve değerlendirmeler | 9,4/10 | Vector 4Seasons Gen 3 önde (+1,3) | 8,1/10 |
| Sürücü puanı81 ve 6 değerlendirme | 82% | Kazananı belirlemek için çok yakın | 82% |
| Yeniden alırdısürücülerin oranı | 79% | Celsius AS2 önde (+4 puan) | 83% |
| Fiyatfiyat belirten 5 testte | +%15,7 | Vector 4Seasons Gen 3, 5 testin 4 tanesinde daha pahalıydı | Daha ucuz |
| Üretilen ebatlarAB etiketi kayıtları | 102 | 56 ebat ikisinde de üretiliyor | 72 |
Galibiyetler, ortak testlerde her iki lastik için kaydedilen tüm ölçümleri sayar; onay işareti o satırda öndeki lastiği gösterir. Sürücülerin öznel puanları galibiyet olarak sayılır ancak her test kendi ölçeğini kullandığı için ortalamaları asla alınmaz.
2022 - 2024 arasında 10 testte karşı karşıya
Her satır, iki lastiğin de aynı araçta, aynı ebatta ve aynı gün denendiği yayımlanmış bir test. Çizgi testteki tüm lastikleri gösterir; kazanan soldadır.
| Test | Vector 4Seasons Gen 3 | Test alanı | Celsius AS2 |
|---|---|---|---|
| 2024 AutoBild Tüm Mevsim Lastik Testi | 15 lastikten 4. | 15 lastikten 14. | |
| 2024 Tüm Mevsim Lastik Pazarı Genel Bakışı | 37 lastikten 6. | 37 lastikten 12. | |
| 2024 ADAC Dört Mevsim Lastik Testi | 16 lastikten 1. | 16 lastikten 11. | |
| 2024 Spor Araba Dört Mevsim Lastik Testi | 11 lastikten 3. | 11 lastikten 10. | |
| 2023 Auto Bild Dört Mevsim Lastik Testi | 16 lastikten 6. | 16 lastikten 14. | |
| 2023 Dört Mevsim Lastiği 35'li Set Karşılaştırması | 35 lastikten 12. | 35 lastikten 16. | |
| 2023 Tyre Reviews Dört Mevsim Lastik Testi | 10 lastikten 2. | 10 lastikten 9. | |
| 2022 Sport Auto Dört Mevsim Lastik Testi | 7 lastikten 5. | 7 lastikten 6. | |
| 2022 Auto Bild Dört Mevsim Lastik Testi | 15 lastikten 1. | 15 lastikten 11. | |
| 2022 Dört Mevsim Lastik Pazarına Genel Bakış | 35 lastikten 6. | 35 lastikten 13. |
Performans profili
10 ortak testten 16 ölçüm; her lastik, her testteki daha iyi değerin yüzdesi olarak gösteriliyor.
Her birinin en çok öne geçtiği yerler
Vector 4Seasons Gen 3
Celsius AS2
İki lastiğin değerlerini görmek için bir eksenin üzerine gelin veya dokunun.
Her testte iki değerden daha iyisi %100 sayılır, diğeri onun yüzdesi olarak gösterilir; yani 34,2 m karşısında 36 m fren mesafesi %95 eder. Her eksen, o ölçümü kaydeden ortak testlerin ortalamasıdır. Ölçek 92% değerinde biter: daha içerideki bir nokta, içi boş olarak göbeğin kenarında durur. Yalnızca tek bir ortak testte kaydedilen 14 ölçüm gösterilmiyor; tüm ölçümler aşağıdaki tablodadır.
Her birinin daha yüksek puan aldığı yerler
Vector 4Seasons Gen 3
Celsius AS2
İki lastiğin değerlerini görmek için bir eksenin üzerine gelin veya dokunun.
Kategori puanları aynı sezon ve sınıftaki lastikler arasındaki yüzdelik dilimlerdir: 90, bu lastiğin elimizdeki tüm testler üzerinden ölçüldüğünde, yalnızca katıldığı testlerde değil, onların %90'ından daha iyi performans gösterdiği anlamına gelir.
Sürücülerin her birine daha yüksek puan verdiği yerler
Vector 4Seasons Gen 3
Celsius AS2
İki lastiğin değerlerini görmek için bir eksenin üzerine gelin veya dokunun.
Sürücüler Vector 4Seasons Gen 3 modeline 81 yorumdan %82, Celsius AS2 modeline 6 yorumdan %82 veriyor. Her eksen, sürücülerin 10 üzerinden puanladığı bir sorudur; değerlendirmeler yayından önce elle kontrol edilir.
Tüm ölçümler yan yana
Her iki lastiğin aynı testlerde elde ettiği değerlerin ortalamaları. Fark, her testin kendi farkının ortalamasıdır; böylece farklı otomobillerden ve yıllardan gelen değerler asla karıştırılmaz. Ölçümlerini görmek için bir disiplini, her testin değerini görmek için de bir ölçümü açın.
| Ölçüm | Vector 4Seasons Gen 3 | Fark | Celsius AS2 | Galibiyet | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 42,25 | 2,2% | 41,32 | 0-8 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| 75,55 | 2,1% | 77,2 | 1-0 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| 98,14 | 1,1% | 97,18 | 4-1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| puanlandı | 11,1% | puanlandı | 1-0 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| 44,53 | 7,7% | 48,23 | 10-0 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| 40 | 7,2% | 43,1 | 1-0 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| 57,97 | 5,1% | 61,08 | 1-0 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| 73,96 | 5,6% | 70,04 | 5-0 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| puanlandı | 13,6% | puanlandı | 1-0 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| 7,98 | 5,3% | 7,58 | 1-0 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| 12,44 | 4% | 12,96 | 4-0 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| 78,69 | 0,3% | 78,37 | 4-3 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| 3,03 | 3,2% | 3,08 | 3-2 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| 22,38 | 5,3% | 23,56 | 7-0 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| 5,82 | 10% | 6,47 | 1-0 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| 2.193 | 14,3% | 1.918 | 5-0 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| 85,78 | 3,2% | 88,6 | 1-0 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| 54,28 | 4,6% | 51,84 | 4-1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| puanlandı | 6,5% | puanlandı | 1-0 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| 3,98 | 5,5% | 3,77 | 5-0 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| 18,7 | 11,8% | 21,2 | 1-0 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| puanlandı | 11,1% | puanlandı | 1-0 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| 72,22 | 0,4 dB | 72,57 | 4-1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| 2.550 | 6,9% | 2.806 | 3-0 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| 56.321 | 4,6% | 58.110 | 2-2 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| 8,46 | 3,6% | 8,15 | 1-5 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| 5,41 | 1,4% | 5,34 | 1-3 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| 16,6 | 9,8% | 18,4 | 1-0 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| 57 | 3,4% | 59 | 1-0 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| 612 | 11,6% | 541 | 0-1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Fren mesafeleri ve tur süreleri düşük olduğunda, hızlar, aşınma ve tutuş değerleri ise yüksek olduğunda daha iyidir. Bir testin değerleri kendine aittir: ebatlar, araçlar, zeminler ve sıcaklıklar testten teste değişir; buradaki ortalamaların yalnızca iki lastiğin birlikte katıldığı testlerden alınmasının sebebi budur. "Puanlandı" satırları sürücülerin öznel puanlarıdır: her test kendi ölçeğini kullandığı için yalnızca galibiyetler sayılır.
Ortak testlerin ötesindeki puanlar
Elimizdeki her testi ve yorumu tartan Tyre Reviews Puanında Vector 4Seasons Gen 3 10 üzerinden 9,4, Celsius AS2 ise 8,1 alıyor.
| Vector 4Seasons Gen 3 | Kategori | Celsius AS2 | ||
|---|---|---|---|---|
| 65 | Kuru | 67 | ||
| 89 | Islak | 61 | ||
| 68 | Konfor | 23 | ||
| 73 | Değer | 85 | ||
| 81 | Kar | 29 | ||
| 87 | Buz | 13 | ||
Kategori puanları aynı sezon ve sınıftaki lastikler arasındaki yüzdelik dilimlerdir: 90, bu lastiğin elimizdeki tüm testler üzerinden ölçüldüğünde, yalnızca katıldığı testlerde değil, onların %90'ından daha iyi performans gösterdiği anlamına gelir.
Sürücüler ne diyor
| Vector 4Seasons Gen 3 | Kategori | Celsius AS2 | ||
|---|---|---|---|---|
| 8,3 | Kuru Zeminde Tutunma | 8 | ||
| 8,7 | Islak Zeminde Tutunma | 8,3 | ||
| 7,8 | Lastik Geri Bildirimi | 7,8 | ||
| 8 | Yol Tutuşu | 7,2 | ||
| 8,6 | Aşınma | 8,5 | ||
| 8,3 | Lastik konforu | 9,8 | ||
| 8,4 | Karlı Zeminde Tutunma | 8 | ||
| 7,5 | Buzlu Zeminde Tutunma | 6,7 | ||
Sürücüler Vector 4Seasons Gen 3 modeline 81 yorumdan %82, Celsius AS2 modeline 6 yorumdan %82 veriyor. Yorumlar yayımlanmadan önce elle denetlenir; araç sahipliği doğrulanmaz.
Goodyear Vector 4Seasons Gen 3
- 82%81 yorumdan
- 79%yeniden alırdı
- 1.735.728 kmyorum yazanların kat ettiği mesafe
Sahipler, Goodyear Vector 4Seasons Gen 3'ü genel olarak yüksek bir puanla değerlendiriyor (ortalama %79,9), çoğu, özellikle ıslak zeminlerde güvenilir genel tutuşunu övüyor; burada incelemelerin yarısından fazlası olumlu yorum yapıyor. Kuru tutuş, kar çekişi ve soğuk hava performansı da sıkça vurgulanıyor ve yaklaşık üçte bir sahibi güçlü diş ömrü bildiriyor. Ana tekrarlayan dezavantajlar, belirgin şekilde daha zayıf kuru frenleme performansı ve biraz belirsiz direksiyon hissi olup, sırasıyla her beş kişiden biri ve altıda biri tarafından dile getiriliyor; yol gürültüsü geri bildirimi karışık ancak olumlu yönde eğilim gösteriyor.
- Şiddetli yağmur ve kaygan koşullarda güvenilir ıslak tutuş
- Günlük sürüş için güçlü kuru tutuş
- Uzun diş ömrü ve yavaş aşınma oranları
- Her mevsim lastiği için etkileyici kar çekişi
- Kuru frenleme mesafeleri daha uzun / ağır frenlemede daha az tutuş
- Belirsiz veya hafif direksiyon hissi ve daha az doğrudan tepki
- Daha yüksek yuvarlanma direnci / bazı sürücüler için belirgin yakıt ekonomisi düşüşü
75 doğrulanmış yorumdan yapay zekâ ile özetlendi; yorumların kendisi lastik sayfasında.
Tüm 81 Vector 4Seasons Gen 3 yorumuBu lastikler, her koşulda gösterdikleri üstün performansla beni etkiledi. Kışın maksimum yol tutuşu için önde kullandım, havalar ısınınca arkaya aldım; şimdiye kadar 3 sezon kullandım ve bu sezonu da çıkaracaklar. Kuru ve ıslak zeminde yol tutuşları iyi, tümseklerde konforları oldukça iyi ve ses konusunda da hiçbir sorun yok. Kesinlikle tavsiye ederim.
Toyo Celsius AS2
- 82%6 yorumdan
- 83%yeniden alırdı
- 41.521 kmyorum yazanların kat ettiği mesafe
Sürücüler, Toyo Celsius AS2 lastiğinin belirgin şekilde konforlu, sessiz bir sürüş sunduğunu, güçlü ıslak yol güvenliği sağladığını ve aquaplaning'e karşı iyi bir direnç gösterdiğini bildiriyor. Çoğu kullanıcı ayrıca kuru zeminde sağlam bir tutuş ve bir dört mevsim lastiği için şaşırtıcı derecede yeterli kış/kar yetenekleri buluyor, sadece yakıt ekonomisi üzerinde küçük etkilerle. Tekrarlayan bir denge, daha yumuşak, konfora yönelik bir his olup, bu durum spor yaz lastiklerine kıyasla hafifçe süngerimsi veya daha az keskin bir sürüş hissi olarak algılanabilir.
- Yüksek konfor/sürüş kalitesi
- Düşük yol gürültüsü
- Güçlü ıslak tutuş ve stabilite
- İyi aquaplaning direnci
- Daha yumuşak, daha az sportif direksiyon/kullanım hissi (hafif süngerimsi)
6 doğrulanmış yorumdan yapay zekâ ile özetlendi; yorumların kendisi lastik sayfasında.
Tüm 6 Celsius AS2 yorumuBu sadece yaklaşık 1.000 kilometreden sonraki ilk incelemem, hem yaz hem de kış takımlarının dişleri uzadığı için bunları kız arkadaşımın arabasına taktım. Araba çok fazla sürülmüyor ve sürüldüğünde çoğunlukla şehir içinde oluyor, bu yüzden lastik züppeliğimi bir kenara bıraktım ve dört mevsimin iyi bir seçim olacağına karar verdim. Onları karda test edemedim ancak şu ana kadar hem ıslak hem de kuru zeminde gerçekten iyiler ama beni en çok şaşırtan şey sürüş kalitesi ve gürültü (eksikliği) oldu. Yakıt tüketimi de pek etkilenecek gibi görünmüyor. Orta sınıf rakiplerin çoğu 70 ve üzeri fiyatla satılırken, lastik başına 60 €'dan daha düşük bir fiyatla gerçekten iyi bir anlaşma yaptım, bu yüzden satın alma işleminden gerçekten memnunum. Japonya'da da yapıldı.
Ebatlar, AB etiketi ve model geçmişi
Her lastiğin AB etiket kayıtlarından: Vector 4Seasons Gen 3 modelinin 102 ebadı ve Celsius AS2 modelinin 72 ebadı, bunların 56 tanesi her ikisinde de üretiliyor.
| Kategori | Vector 4Seasons Gen 3 | Celsius AS2 |
|---|---|---|
| Mevsim | Dört mevsim | Dört mevsim |
| Üretilen ebatlar | 102 ebat, 14 - 22 inç | 72 ebat, 14 - 20 inç |
| İkisinde de üretilen | 56 ebat 175/65 R14175/65 R15185/55 R15185/60 R15185/65 R15195/65 R15195/45 R16195/55 R16195/60 R16205/55 R16205/60 R16215/55 R16ve 44 tane daha | |
| AB etiketi ıslak tutuş | B87%C13% | B100% |
| AB etiketi yuvarlanma direnci | C47%B29%A21%D4% | C78%D22% |
| AB etiketi gürültü | 69-73 dB B99%A1% | 71-72 dB B100% |
| Ağır kar (3PMSF) ebatları | 252 ebattan 252 tanesi | 401 ebattan 401 tanesi |
| Yerini aldığı model | Goodyear Vector 4 Seasons Gen 2 (2021) | - |
| Yerini alan model | Goodyear Vector All Season 4 | - |
| Ödüller | Övgüye değer: Best All-Season Tyres (DriverReviews, 2024/25) Kazanan: All-Season Tyre of the Year (WhatTyre, 2024) Kazanan: All-Season Tyre of the Year (WhatTyre, 2021) Kazanan: Tyre of the Year (WhatTyre, 2021) | - |
| Ortak testlerdeki fiyat | Fiyat belirten 5 testin 4 tanesinde Vector 4Seasons Gen 3 daha pahalı lastikti, ortalama %15,7 farkla. Her test lastikleri o dönemde kendi pazarında fiyatladı; yalnızca fark karşılaştırılabilir. | |
Etiket sınıfları, her sınıfı taşıyan kayıtlı ebatların oranı olarak gösterilir; yani "B (%88), C (%12)" çoğu ebadın B olduğu anlamına gelir. Sınıflar ebada göre değişir; kendi ebadınızın etiketini kontrol edin.
Sonuçları okumak
Yukarıdaki test sonuçları ve sürücü yorumlarından yazıldı. Bu bir ölçüm değil, bir analizdir: tablolarla çeliştiği yerde tablolar doğrudur.
Goodyear'ın Vector 4Seasons Gen 3 ve Toyo'nun Celsius AS2 modelleri, aynı premium dört mevsim tur lastiğini hedefliyor, ancak farklı yaklaşımlar sergiliyorlar. 10 ortak profesyonel testte, Goodyear sürekli olarak zirveye yakın bir konumda yer alırken, birden fazla test galibiyeti de elde etti. Toyo ise orta sıralarda yer almasına rağmen verimlilik ve değer açısından genellikle etkileyiciydi. Ana trend açık: Goodyear, özellikle ıslak ve karlı zeminlerde yol tutuşu odaklı güvenlik ölçütlerinde öne çıkarken, Toyo ise üstün performansı daha uzun ömür, daha düşük yuvarlanma direnci ve daha düşük satın alma fiyatıyla takas ediyor. Yıl boyu güvenlik marjlarını işletme maliyetleriyle karşılaştıran sürücüler, bu ikisi arasında belirgin bir fark görecekler.
Vector 4Seasons Gen 3 - Celsius AS2: sorularınız
Goodyear Vector 4Seasons Gen 3 mi Toyo Celsius AS2 mi daha iyi lastik?
Her iki lastiği de deneyen 10 bağımsız testte Goodyear Vector 4Seasons Gen 3 10 kez, Celsius AS2 ise hiç önde bitirdi. Elimizdeki her testi ve yorumu tartan Tyre Reviews Puanında Vector 4Seasons Gen 3 10 üzerinden 9,4, Celsius AS2 ise 8,1 alıyor.
Islak zeminde hangisi daha iyi, Vector 4Seasons Gen 3 mi Celsius AS2 mi?
Vector 4Seasons Gen 3, ortak testlerin kaydettiği 36 Islak ölçümünün 30 tanesinde önde gitti. 10 test genelinde ortalama olarak ıslak zeminde %7,7 daha kısa mesafede durdu.
Kuru zeminde hangisi daha iyi?
Celsius AS2, ortak testlerin kaydettiği 17 Kuru ölçümünün 9 tanesinde önde gitti. 10 test genelinde ortalama olarak kuru zeminde %2,2 daha kısa mesafede durdu.
Karda hangisi daha iyi?
Vector 4Seasons Gen 3, ortak testlerin kaydettiği 25 Kar ölçümünün 24 tanesinde önde gitti. 7 test genelinde ortalama olarak karda %5,3 daha kısa mesafede durdu.
Hangisi daha uzun ömürlü ve daha ucuza kullanılıyor?
Celsius AS2 %3,6 daha düşük yuvarlanma direncine sahipti (6 test) ve %1,4 daha az yakıt tüketti (4 test). Sürücüler aşınmaya Vector 4Seasons Gen 3 için 8,6/10, Celsius AS2 için 8,5/10 veriyor.
Hangisi daha sessiz ve konforlu?
Sürücüler konfora Vector 4Seasons Gen 3 için 8,3/10, Celsius AS2 için 9,8/10 veriyor.
Sürücüler ne diyor?
Sürücüler Vector 4Seasons Gen 3 modeline 81 yorumdan %82, Celsius AS2 modeline 6 yorumdan %82 veriyor. Vector 4Seasons Gen 3 sürücülerinin %79'i lastiği yeniden alırdı; Celsius AS2 için bu oran %83.
Hangisi daha pahalı?
Fiyat belirten 5 testin 4 tanesinde Vector 4Seasons Gen 3 daha pahalı lastikti, ortalama %15,7 farkla. Fiyatlar testin o dönemdeki kendi pazarına ait.
Aynı ebatlarda bulunuyorlar mı?
Vector 4Seasons Gen 3 102 ebatta (14 - 22 inç), Celsius AS2 ise 72 ebatta (14 - 20 inç) üretiliyor. 56 ebat ikisinde de mevcut. AB etiketinde Vector 4Seasons Gen 3 çoğu ebatta ıslak tutuşta B, yuvarlanma direncinde C sınıfında; Celsius AS2 ise B ve C.
Bu lastiklerle diğer karşılaştırmalar
Tüm karşılaştırmalar → Üç veya daha fazla lastiği karşılaştır →
Bunlardan birini mi kullanıyorsunuz?
Yorumunuz, bu sayfanın hiçbir testin sağlayamayacağı bölümü: lastik nasıl aşındı, nasıl yaşlandı, üçüncü yılında yağmurda nasıldı. Yaklaşık beş dakika sürüyor.
Vector 4Seasons Gen 3 için yorum yazın Celsius AS2 için yorum yazın
Bu veriler nereden geliyor
Dereceler ve ölçümler yayımlanmış her testten aktarılır. Bir test burada yalnızca iki lastik de o testte yer aldığında sayılır; böylece her değer, karşılaştırıldığı değerle aynı araçta, aynı ebatta ve aynı gün kaydedilmiştir.
TR Puanı hakkında
Tyre Reviews Puanı, her lastiği elimizdeki tüm bağımsız test sonuçlarından ve doğrulanmış sürücü yorumlarından 10 üzerinden puanlar; böylece iki lastik, henüz aynı testte karşılaşmamış olsa bile karşılaştırılabilir.
Testleri kim yapıyor
Tyre Reviews testi olarak yayımlanan her test, 2007'den beri bağımsız olarak lastik test eden Jonathan Benson tarafından yapılır.

Tartışma